AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hamit Altıntop'un değişimi! Mesut'a sopa, Ferdi'ye havuç

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 09 Eki 2021 - 15:06 / Son Güncelleme : 09 Eki 2021 - 21:29

Hamit Altıntop, Ferdi Kadıoğlu'nun milli takım tercihi hakkında konuştu. Altıntop 12 yıl önce Mesut Özil'in Almanya'yı seçmesini eleştirmişti. İşte tüm detaylar.

Hamit Altıntop'un değişimi! Mesut'a sopa, Ferdi'ye havuç

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu üyesi ve Milli Takımlardan sorumlu yönetici Hamit Altıntop'un Ferdi Kadıoğlu hakkındaki açıklaması akıllara yıllar önce Mesut Özil için yaptığı yorumu akıllara getirdi.  Ferdi Kadıoğlu için 'Milli takım için ne karar verirse versin destekleriz" diyen Hamit Altıntop 12 yıl önce Mesut Özil'in Almanya'yı seçmesini eleştirmişti.

"Ferdi Kadıoğlu kardeşimize destek olacağız"

Norveç ile 1-1 berabere kalarak Katar şansını zora sokan A Milli Takım'da Letonya maçı hazırlıkları sürüyor. Milli Takımlardan sorumlu yönetici Hamit Altıntop, Letonya karşılaşması öncesi açıklamada bulunurken en dikkat çekici noktalardan biri Fenerbahçe forması giyen Ferdi Kadıoğlu için yaptığı değerlendirme oldu. Altıntop, Hollanda Milli Takımı'nın alt yaş kategorilerinde forma giyen Kadıoğlu'nun kararı ne olursa olsun destekleyeceğini söyledi.


Türkiye & Kanada

Kadıoğlu'nun milli takım konusunda Hollanda'nın yanı sıra Türkiye ve Kanada'yı seçme şansı bulunuyor.

"Adı üstünde Ferdi Kadıoğlu"

Hamit Altıntop şöyle konuştu: "Milli forma ve bayrak hepimiz için önemli. Ben Almanya'da doğup büyümüş olabilirim ama aynı kültürle büyüdüm. Şimdi de Hakan var, Berkan var. Ferdi'yi bile buna dahil edebiliriz. Belki Türkiye için oynamadı ve oynamayacak bilmiyoruz ama kendisini her anlamda destekleriz. Adı üstünde Ferdi Kadıoğlu. Biz spor adamı ve yönetici olarak bu kardeşlerimize destek olacağız."

Altıntop "Mesut Özil'in tercihini anlamıyorum" demişti

Bayern Mühih'te forma giyerken TFF'nin Tam Saha dergisinin Mart 2009 sayısına konuşan Hamit Altıntop, Mesut Özil'in Almanya Milli Takımı'nı seçmesini eleştirmişti. Altıntop, Özil için şu ifadeleri kullanmıştı: "Ben hoşgörülü bir insan olduğuma inanıyorum ama bu konuda o kişileri anlamakta zorluk çekiyorum. Bir insan ya Türk ya Alman’dır. Tabii ki Almanlar'ın hakkını yememek lâzım. Onların okullarında eğitim aldık. Ancak bu tercihi yapan oyuncuları anlayamıyorum. Düşünceleri nedir, büyüdükleri ortamlar nasıldır bilemiyorum. Sen de Almanya’da doğdun ve orada yetiştin ama Türkiye’ye karşı aidiyet duyuyorsun. Onlarsa “Biz Almanya’da doğduk ve oranın kültürüyle büyüdük” gibi bir argümanı öne sürüyor. Bu argüman onlar için yeterliyse bence kolay bir açıklama olur. Tabii ki bu onların tercihi ve insanların kişisel kararlarına saygı göstermek gerekiyor. İnşallah bu kararlarından pişman olmazlar."