AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hamit Altıntop'tan Kuntz ve Ferdi Kadıoğlu açıklaması

Ajansspor Editör
Salim Manav
İlk Yayınlanma : 09 Eki 2021 - 14:48 / Son Güncelleme : 09 Eki 2021 - 14:54

TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop; Norveç maçı, A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ve Ferdi Kadıoğlu hakkında konuştu. Detaylar haberimizde...

Hamit Altıntop'tan Kuntz ve Ferdi Kadıoğlu açıklaması

AJANSSPOR- 

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlardan Sorumlu Yönetici Hamit Altıntop; Norveç maçı ve Ferdi Kadıoğlu'nun milli takım tercihine ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

'Beklentimiz ekol olmak'

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hamit Altıntop, "Ne kadar sabırsız olduğumuzu biliyoruz ama herkesin bildiği ve değindiği gibi dün Norveç takımını örnek almak lazım. O kadar eksikleri olmasına rağmen takım halinde nasıl oynanması gerektiğini, eksiklerini aratmadan hocanın beklentilerini nasıl karşıladıklarını gördük. Bizim de beklentimiz ekol olmak. Bu seviyede sonuçlara da odaklanmak gerektiğini unutmadan bunu hedefliyoruz. 'Hamit Altıntop geldi, Stefan Kuntz geldi bu iş tamam' demekle olmaz, hep beraber bunu başarabiliriz. Kimse ben bunu yaparım, tek hoca gelir çözer diye iddia etmiyor. Böyle bir dünya yok. Bugün bile oyunla ilgili, oyuncularla ilgili istişareye başladık. Bu konuda çok açığız, şeffafız. Eleştirileri de kabul ediyoruz." ifadelerini kullandı ve ekledi:

'Yeni sistem çalışmalarımıza 6 ay önce başladık'

"En büyük eleştiri mental çöküş. Bunu görüyoruz zaten, hissediyoruz. Yeni hoca ile değişimde beklentiler inanılmaz büyüdü, hayır. Ama şundan emin olabilirsiniz, 5-6 günde çalışma ve konsantrasyon yoğun geçti ki bunu ilerleyen günler ve aylarda hissedeceksiniz. Yeni sistem çalışmalarımıza 6 ay önce başladık, genç milli takımları da kapsayan bir çalışma olacak. Hoca eğitim tüzüğümüzün içeriğini değiştirdik, eğitmen hocalarımızı güncelledik. Yolun başındayız. Hayal ettiğimiz olayın ilk adımlarını atıyoruz. Genç milli takım, hocalarımız ve oyuncularımızla bir ağ kuracağız. Avrupa’daki gençlerimizle ilgili bilgiler alacağız, takımlarına ve ihtiyaç olursa ailelerine dönüş yapacağız. Manevi değerleri de ön plana çıkarmak istiyoruz."

Ferdi Kadıoğlu sözleri

Ferdi Kadıoğlu konusunda ise Altıntop, "Ferdi Kadıoğlu, Milli takım formasını giyer, giymez ama biz onu her alanda destekleyeceğiz. Sonuçta baktığınızda ismi Ferdi" dedi.