Hamza Hamzaoğlu: "Bizim için lig yeniden başlıyor"

15.04.2019 22:15 - Son Güncelleme -
Hamza Hamzaoğlu: "Bizim için lig yeniden başlıyor"

Erzurumspor teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, Akhisarspor maçının ardından beIN Sports'a konuştu. Hamza Hamzaoğlu'nun açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Bizim için lig yeniden başlıyor. Zor bir maçtı. Rakip deplasmanda oynayacağı için kapanacaktı ve açmakta zorlanacaktık. Oyundaki stratejimizi son ana kadar sürdürmeliydik. Kısmen iyi şeyler yaptık ilk yarıda, pozisyonlar da yakaladık ama golü bulamadık. Geriye düşmemize rağmen oyuncularım oyunu bırakmadı. Hak ettikleri bir galibiyet aldılar.

BB Erzurumspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu Akhisarspor galibiyetiyle bir kıvılcım yaktıklarını, önümüzde ki haftalarda bunu ateşe dönüştürmek için mücadele edeceklerini söyledi. 

BB Erzurumspor’un Akhisarspor’u 2-1 yendiği maçın ardından Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu ve Akhisarspor Teknik Sorumlusu Ercan Kahyaoğlu açıklamalarda bulundu. 

"Geri dönebilmek önemliydi"

BB Erzurumspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu geriye düştükleri müsabakada kazanan taraf oldukları için mutlu olduklarını belirterek, "Bu zor maçı kazanarak bitirdiğimiz için mutluyuz. Oyuncularımızı tebrik ediyorum. Akhisarspor’un kapanacağını biliyorduk. Rakibi ikinci bölgeye çekerek arkada boşluk bırakmalarını istedik. Bunu da ilk yarıda başardığımızı düşünüyorum. Böyle bir maçta geri düşmemize rağmen tekrar geri dönmek bizim için önemliydi. Önümüzde bir Göztepe maçı var o maça en iyi şekilde hazırlanacağız. Orada da iyi bir skor alırsak önümüzün açılacağını düşünüyorum. Bu galibiyet Erzurum’a armağan olsun. İnşallah güzel günlerin göstergesi olsun. Bugün oyuna sonradan giren oyuncuları tebrik ediyorum çok iyi oynadılar. Oyuncularımı görev bilincinden dolayı tebrik ediyorum“ ifadelerini kullandı. 

“Son haftalar bizim açımızdan kolay olmayacak"

Hamzaoğlu, bu maçın zorluğunda 6 maçın daha kendilerini beklediklerini vurgulayarak, “Son haftalar bizim açımızdan kolay olmayacak. Taraftarlarımıza şunu söylüyorum oyuncuları eleştirmek yerine desteklemeleri gerekmekteydi. Biz son haftaları bu oyuncularla geçireceğiz. Taraftardan ricam oyuncuları eleştirmesinler destek olsunlar erken havlu atmış olmayalım bu haftalarda. İşimiz kolay değil 6 tane böyle maç oynayacağız. Bir kıvılcım yaktık bu maçta inşallah geriye kalan haftalarda bunu ateşe çeviririz” şeklinde konuştu. 

Gabriel Jesus'tan soğuk şaka

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up