Hande Sarıoğlu'ndan Habertürk'e 'Muharrem Sarıkaya' tepkisi

Salim Manav
20.12.2021 - 11:08 | Son Güncellenme: 20.12.2021 - 13:11

Hande Sarıoğlu, Muharrem Sarıkaya ile ilgili tutumu nedeniyle eski kanalı Habertürk'e tepki gösterdi. Detaylar haberimizde...

Hande Sarıoğlu'ndan Habertürk'e 'Muharrem Sarıkaya' tepkisi

Habertürk Ankara temsilcisi Muharrem Sarıkaya skandal hareketiyle gündemde. Sarıkaya İHA muhabiri Ahmet Demir'e canlı yayında tokat attı. Tokatın ardından tepkiler çığ gibi büyürken daha önce aynı kanaldan oryantal yaptığı için ayrılan Hande Sarıoğlu bu konuya sessiz kalmadı. Hande Sarıoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla dikkat çekti.

Habertürk Ankara temsilcisi Muharrem Sarıkaya'nın İHA muhabiri Ahmet Demir'e tokat atması sosyal medyanın gündemedi oturdu. Muharrem Sarıkaya, sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir açıklama yaparak özür dilese de tepkiler dinmiyor.

Geçtiğimiz yıl evinde oryantal yapıp bu sosyal medyasından paylaştığı için kanaldaki işinden olan Hande Sarıoğlu da konuya dair sessiz kalmadı.

Ünlü spikerden sert sözler

Dansı sebebiyle kendisinden savunma istenen ve kanalla yollarını ayırmak zorunda kalan Sarıoğlu açıklamasında şunları söyledi:

"Habertürk karar vericileri olarak bu zatın yapmış olduğu karaktersizliğin arkasındalar ki bir de resmi hesaptan yayınlamışlar özrü! Tam sizin kaleminize yakışan hareketler bunlar! Sizin ben kurum olarak duruşunuza, adamına göre verdiğiniz kararlara tüküreyim. Şu özrü yayınladıktan sonra işine son verseniz de karaktersizsiniz."

Hande Sarıoğlu'nun yaşadıklarına dair sosyal medyada da paylaşım yapıldı. Herkes Sarıoğlu'na yapılanın haksızlık olduğunu yineledi.

Sarıkaya görevinden istifa etti

Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya görevinden istifa etti.

Habertürk TV’nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'in konuk olduğu canlı yayında Muharrem Sarıkaya, sosyal medyaya yansıyan İHA Gaziantep kameramanı Ahmet Demir'e tokat attığı görüntüleri sonrasında görevini bıraktı.

Senin için hazırladığımız haberler