AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Harun Erdenay başkanlık için resmen aday

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 21 Eki 2021 - 14:09 / Son Güncelleme : 21 Eki 2021 - 14:11

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Adayı Harun Erdenay artık resmen aday. Erdenay, adaylık başvurusunu yaptı ve açıklamayla bunu duyurdu. İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER 

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Adayı Harun Erdenay, adaylık için resmi başvurusunu yaptı. Erdenay, bu gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu. Detaylar haberde...

Harun Erdenay'dan adaylık başvurusu

Harun Erdenay yaptığı açıklamada, "Basketbolumuzu hak ettiği değer noktasına taşımak amacıyla çıktığımız yolda, Türkiye Basketbol Federasyonu başkanlık adaylığımın resmi başvurusunu yaptık. Misafirperverliği için Genel Sekreter Emin Balcı Bey'e teşekkürler" ifadesini kullandı. 

"Felsefe ve projelerimi hayata geçirmek için hazırım""

TBF'de yeni bir dönem başlatmak istediklerinin altını çizen Harun Erdenay, "Türkiye Basketbol Federasyonu'nun, önümüzdeki günlerde yapılacak olağan seçimli genel kurulunda başkanlığa aday olduğumu kamuoyunun bilgilerine sunarım. İki nesil Türk Milli Basketbol Takımı formasına şerefle hizmet etmiş, bu sporu sahada ve yönetim alanında deneyimlemiş bir ailenin ferdi olarak, Türk basketboluna değer katacağına inandığım felsefemi, projelerimi hayata geçirmek için bu onurlu göreve hazırım" demişti. 

Erdenay ayrıca "Ben ve basketbolun kalbinden, profesyonelliğin içerisinden gelen arkadaşlarım, başarılı bir takım çalışması ortaya koyarak, heyecan yaratan, örnek olan, ilham veren, şeffaf ve adil bir yönetim tarzıyla Türk basketboluna hizmet edeceğimiz bir yola çıkıyoruz" açıklamasını yapmıştı.