Harvard'lı Ümitcan, Türkiye’yi Tokyo’da temsil edecek

06.06.2021 - 20:58 | Son Güncellenme: 06.06.2021 - 21:00

Tokyo Olimpiyatları haberleri… Daha önce Türkiye’yi Avrupa’da ve Akdeniz Oyunları’nda temsil eden Harvard öğrencisi Ümitcan Güreş, bu kez Tokyo Olimpiyatları’nda mücadele edecek. İşte detaylar…

Harvard'lı Ümitcan, Türkiye’yi Tokyo’da temsil edecek

AJANSSPOR - HABER

 

Amerika Harvard Üniversitesi’nde ekonomi bölümünde eğitim gören Ümitcan Güreş, A Milli Yüzme Takımı’nı, Tokyo Olimpiyatları’nda temsil edebilecek olmanın gururunu yaşıyor. Daha önce Avrupa Şampiyonası ve Akdeniz Oyunları’nda derece elde eden 21 yaşındaki sporcu, uzun kulvar seçmelerini başarıyla tamamladı.

“2 saliseyle madalyayı kaçırdım…”

Edirne’deki seçmelerde başarılı olup Tokyo biletini kapan Ümitcan, bu başarısının tesadüf olmadığını nazire edercesine antrenman programının yoğunluğuna değiniyor:

 

"Haftada 9-10 antrenman yapıyorum. Bazı günler çift antrenmana katılıyorum. Antalya'da kamplarımız devam ediyor. Tokyo'da hedefim tabi ki öncelikle yarı finali yüzüp finale kalmak. 2017'de Avrupa Gençler Şampiyonası'nda 50 metre kelebekte şampiyon oldum. Çok özel bir yarıştı benim için. Aynı şekilde 2019'da Avrupa Büyükler Şampiyonası'nda kısa kulvarda 50 kelebekte Avrupa üçüncüsü, 100 metre kelebekte Avrupa dördüncüsü oldum, 2 saliseyle orada madalyayı kaçırdım."

“Çok gururluyum…”

 

Her sporcunun olimpiyat hayali olduğunu belirten Ümitcan Güreş: “Küçüklüğümden beri Michael Phelps gibi olimpiyatlara katılmak istiyordum. O hayalle yaşamak ve o hayalle antrenman yapmak çok ayrı bir şeydi. Bunu başarmış olmak çok ayrı bir duygu benim için. Hem ülkem hem de kendi adıma çok gururluyum. Aynı şekilde A barajını geçen arkadaşlarımla ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğimi düşünüyorum." şeklinde konuştu. 

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler