Beşiktaş Başkanı Hasan Arat görüşmeyi açıkladı! Anastasios Bakasetas...

Özgür Koç
13.01.2024 - 10:11 | Son Güncellenme: 13.01.2024 - 10:29

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, yeni teknik direktörleri Fernando Santos, transferler ve kulübün son durumuna ilişkin önemli açıklamalar yaptı. İşte detaylar...

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat görüşmeyi açıkladı! Anastasios Bakasetas...

Sürpriz bir hamleyle teknik direktörlük koltuğuna Portekizli Fernando Santos’u oturtan Beşiktaş Başkanı Hasan Arat'tan çarpıcı açıklamalar geldi.

"İnanılmaz doğru bir iş yaptık"

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, Portekizli teknik direktörden yeni transferlere ve kulübün son durumuna ilişkin gündemi belirleyecek sözler sarf etti. Sözcü'ye konuşan Arat, “Çok güzel bir anlaşma yaptı Beşiktaş. Fernando Santos onurlu, pırıl pırıl, gerçek bir beyefendi. Anlaşma hem Beşiktaş’a hem de ona yakışan bir anlaşma. İnşallah günün birinde anlaşmanın detaylarını öğrenirsiniz ve gelen insanın ne kadar kıymetli ve önemli bir karakter olduğunu anlarsınız. Beşiktaş ve biz Fernando Santos’u getirerek inanılmaz doğru bir iş yaptık. Bunu zamanla daha iyi göreceksiniz.”

İlgini Çekebilir
Beşiktaş'ta kadro dışı Aboubakar'dan kötü haber! Maça çıkmadan...
Habere Git

"Bakasetas ile görüşülmüş"

Siyah beyazlı kulübün başkanı, transferde adı Beşiktaş ile anılan Trabzonspor'un Yunan yıldızı Anastasios Bakasetas hakkında,  “Transfer ile ilgili olarak, Fernando Santos ile geniş çaplı bir çalışmamız oldu. Ancak acele etmiyoruz. Bakasetas ile daha önce görüşülmüş. Trabzonspor büyük bir camia. Başkan Ertuğrul Doğan benim çok takdir ettiğim bir başkan. Trabzonspor’un oyuncusu için sadece Trabzonspor’un başkanı ile görüşürüz. Aksi düşünülemez. Başkanın kararıdır. Bu konuda yetkili mercii. Biz ilişkilerimize ve değerlerimize çok önem veririz.” ifadelerini kullandı.

"Kimse kadro dışı kararını okuyamadı"

5 futbolcunun kadro dışı bırakılma kararıyla ilgili de konuşan Hasan Arat, "Bir hamle yapıyoruz, sadece hamle olarak görüyorlar. Arkasından ‘Hasan Arat ne yapabilir’i göremiyorlar. 5 kişilik kadro dışı konusunu da okuyamadı kimse. O hamleden iki çok önemli netice çıkardık. Semih ile 2028’e kontrat uzattık. Takımı yeni hocaya teslim ettik; ‘Gitmek isteyen oyuncu gider’ dedik. Bakarız ekonomik olarak bize uyarsa gider. Uymazsa gidemez. Bakacağız, alternatiflerle ‘Gelecek senenin takımını nasıl kurarız’ hedefimiz o.” dedi.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş'ta beklenmedik ayrılık kararı! Menajerine talimat verdi
Habere Git

"Tyler Boyd'da dava devam ediyor"

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Tyler Boyd'un siyah beyazlı kulübü CAS şikayet ettiğine dair haberleri de değerlendiren Arat, "Tyler Boyd’un Beşiktaş’ı CAS’a şikayet ettiği doğru. 1 milyon Euro’nun üzerinde bir rakam. Victor Ruiz’de de 340 bin Euro. Eski yönetim ödemediği için 2.7 milyon Euro oyuncuya ödendi. Boyd’da da dava devam ediyor. Victor Ruiz’de olduğu gibi bir önceki yönetimin yaptığı hatalar sebebiyle durum buralara geldi. Ruiz’e ve Boyd’a ödenecek paralar bize kaldı.” şeklinde konuştu.

"Futbol, Aybaba ve Uçar'a emanet"

Futbol Takımları Koordinatörü Samet Aybaba ve Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar'ın inanılmaz bir koordine ile çalıştığının altını çizen Hasan Arat, "Kulübümüzün ve futbol takımının en iyi yerlere gelmesi için neredeyse 24 saat mesai ile çalışıyorlar. İki efsanemiz de bizim için çok önemli. Futbol takımı ile ilgili alınan tüm kararlarda onlar her şeyi ölçerek ve tartarak yapıyor." ifadelerini kullandı.

Hüseyin Yücel'e övgü

Beşiktaş İkinci Başkanı Hüseyin Yücel'in de çok önemli çalışmalar yaptığını kaydeden Arat, "Hem Santos ile ilgili süreçte hem de kulübün bütün dinamiklerinde en etkili isimlerimizden biri de İkinci Başkanım Hüseyin Yücel’dir. Kulübümüz adına çok önemli çalışmalar yapıyor. Bunu ilerleyen zamanlarda net bir şekilde göreceksiniz." diye konuştu.

"Bir ayda çok emek verildi"

Yönetim olarak bir aylık süreçte yaptıkları çalışmalara değinen Beşiktaş Başkanı, “100. yıl formasını göreve gelir gelmez çıkardık. Türk bayrağımız o şanlı formada 120 yıldır dalgalanıyordu ve 100. yıl formamızla bunu taçlandırdık. 1 aylık süreçte; özellikle bu yoğun gündem ve yapılan işlere bakıldığında, bütün yönetim kurulu üyeleri Beşiktaş için çok emek verdi. Beşiktaş’ı her konuda hem branşta en iyi yerlere getirmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Senin için hazırladığımız haberler