• Diğerleri

Hasan Bek: 'Ali Koç 4 binin altında oy alırsa...'

21 Mart 2018 18:43- Son Güncelleme - 21 Mart 2018 18:43
Google news abonelik

Radyospor programcısı Hasan Bek, futbol gündemini değerlendirdi.

Asgari ücretle çalışan bir vatandaş o paraya milli takım formasını nasıl alsın? Taraftarların milli takıma inancı da kalmadı. Ortada başarı olmayınca insanların güveni de azaldı. En son Arnavutluk maçına gitmiştim ben. Zaten o maçı gördükten sonra milli takımı niye izlesin insanlar.

Futbol bir halk sporu. Ancak futbolu yönetenlerin hepsinin özel uçağı var. Futbolu yönetenler taraftarları, halkı nasıl anlayabilir ki.

Halkımız günümüz şartlarında 300 tl olan bir formayı alamaz. Bundan daha acısı Futbol Federasyonu'nun bunun farkında olmaması.

Milli takımda şu anda sempati duyulan kaç futbolcu var Cenk Tosun dışında? Cenk, dışında ortak değer olarak sahip çıkılabilecek bir futbolcu yok.

Futbolda bir modern zamanlar var bir de eski zamanlar var. Fenrbahçe'nin birçok efsanesi var. Lefter gibi Can Bartu gibi... Ancak Alex modern zamanda efsane olmuş bir futbolcu. Modern zamanda efsane olmak çok daha zordur. Çünkü geçmişe göre çok daha zorlaştı futbol. Koşu mesafeleri yarı yarıya arttı. Ben hayatımda Alex gibi futbolcu görmedim.

Alex gibi bir oyuncu Türkiye'ye gelmiş maça çağıran yok. Gelecek mi gelmeyecek mi belli değil. Ancak bir tarafta bu camianın lideri olacak Ali Koç var. Ayrıca Ali Koç 4 binin altında oy alırsa ben bir daha Fenerbahçe maçı izlemem. Ancak bir camianın liderliğine soyunan Ali Koç'un Alex'i locasında ağırlaması lazımdı. Ben bu konuda hayal kırıklığına uğradım.

Aziz Yıldırım da seçime girmeyecektir. Bence de girmesin. Fenerbahçe'nin efsane başkanı 5 bin oy farkla kaybetmesin. Aziz Yıldırım herkese kötü diye diye yalnız kaldı. Ali Koç'a kötü, Saddettin Saran'a kötü , Alex'e kötü dedi. Sonra yalnız kaldı.

Fenerbahçe taraftarı, kongre artık Ali Koç'u lider olarak görüyor. Ali Koç da bunun sorumluluklarını yapması lazım. Gereğini yerine getirmesi lazım.

Sokakta futbol şovu yaptı! Sokak futbolu...