Hasan Bozkurter: "Çebi birilerini ötekileştirmiyor"

29 Ekim 2019 19:37- Son Güncelleme - 29 Ekim 2019 19:38
Google news abonelik
Hasan Bozkurter: "Çebi birilerini ötekileştirmiyor"

Beşiktaş’ın Eski Yöneticilerinden Hasan Bozkurter, siyah-beyazlılarda amatör şubelerin yeniden dizayn edileceği yönünde çıkan haberleri değerlendirdi. Beşiktaş’ta Ahmet Nur Çebi yönetimi amatör şubeleri kapatacak mı? Bozkurter, bu konuda dikkat çeken sözler söyledi.

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Hasan Bozkurter’in açıklamaları şu şekilde:

“Beşiktaş’ta artık birilerini ötekileştiren bir başkan yok”

Beşiktaş’ta kötü dönem elbette geçecektir. Bu da derbi maça denk geldi. 12 puanı var Beşiktaş’ın. Türkiye Ligi’nde 1-2 maç kazanınca beklentiler artacaktır. Beşiktaş büyük bir camiadır. Beşiktaş yeni bir sayfa açtı. Beşiktaş camiasına derbi galibiyeti güzel bir moral oldu. Artık birbirini ötekileştiren bir başkan olmadığı için ve biz olduğumuz için daha anlamlı bir durum var.

“Ahmet Nur Çebi, bütün Beşiktaşlıları bir araya getirecektir”

Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş başkanına yakışan bir üslup kullanıyor. Sandıkta Beşiktaş’ı zaten bütünleştirdi. Artık taraftarıyla, Divan Üyeleri ile dünyadaki tüm Beşiktaşlıları bir araya getireceğini düşünüyorum. Bu çok önemli.

“Çebi yönetiminin amatör şubelere ilgi gösterdiğini görüyorum”

Beşiktaş futbol kulübü değildir. Yeni yönetimin, geçmiş yönetimin kapattığı şubeleri açacağını düşünüyorum. Şampiyonluklar gelir gider ama tüm milli takımlara oyuncu yetiştirmek bir görevdir. Beşiktaş sadece 22 kişiden oluşan bir futbol kulübü değil. Beşiktaş büyük bir kulüptür. Sadece futbolla büyük kulüp olunmuyor. Yetiştirilecek gençlerle, milli takımlara katkı verilmelidir. Yine basketbolda şampiyonluklar alacağız. Kısacası Beşiktaş’a yakışan budur. Ahmet Nur Çebi ve yönetiminin amatör şubelere eğileceğini görüyorum.

“Bize görev verilirse kafamızı taşın altına da sokarız”

Ben bir Beşiktaşlıyım. Bize görev verirlerse memnuniyetle hizmet ederiz. Bilgi ve birikimimizi kulüpte öğrendik. Kimseden bir şey beklemiyoruz ama elimizi de kafamızı da taşın altına sokarız. Bize verilecek görevi gururla ve onurla kabul ederiz.