AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hasan Kartal: "Bazı kulüpler etik olmayan şeyler yapıyor"

İlk Yayınlanma : 12 Oca 2021 - 14:49 / Son Güncelleme : 12 Oca 2021 - 14:51

Son dakika haberleri... Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Oğulcan Çağlayan'ın Rize'den ayrılmasının kendi tasaraffunda yapılmış bir hareket olduğuna kesinlikle inanmadığını belirterek "Bazı kulüpler etik olmayan şeyler yapıyor. Ondan sonra zeytinyağı gibi su yüzüne çıkıyor" dedi. İşte detaylar...

Hasan Kartal: "Bazı kulüpler etik olmayan şeyler yapıyor"

AJANSSPOR - HABER

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, A Spor canlı yayınına katılarak açıklamalarda bulundu. Oğulcan için Kayseri Erciyes Kulübü'ne ödeme yapılmadığı konusuna açıklak getiren Kartal, "Oğulcan'ın alışından 200 bin Euro arasında borcumuz var. Kayseri Erciyes ile Ziya Eren ile masaya oturmamız gerekiyor. Ziya Eren paranın kendisine ait olduğunu iddia ediyor. 'Benim almam gerekir'diyor. Diğer taraf 'Bizim almamız gerekir' diyor. 1 milyonu vermişiz. 200 bin Euro'yu niye vermeyelim? Hukuki yollara başvurmuş. Kim haklı çıkarsa öderiz" dedi.

Oğulcan Çağlayan'ın 6 maç ceza ve 1 milyon 200 bin Euro ceza almasıyla ilgili de konuşan Kartal, "Yapılan şu.. Netice itibariyle bu çocuğumuz ligin bitimine 6 maç kala, Rizespor'un çok sıkıntılı olduğu dönemde bırakıp gitmiştir" diye konuştu.

"Elimizde bir sözleşme var"

Oğulcan Çağlayan'ın Rize'den ayrılmasının kendi tasarrufunda yapılmış bir hareket olduğuna kesinlikle inanmadığı belirten Kartal konuşmasına şöyle devam etti: "O genç bir çocuk. Sözleşmeyi feshehetmeden anlayacağını düşünmüyorum. Yani elimizde bir sözleşme var. Biz bir yıllık opsiyonu federasyona sunmuşuz. Akabinde kimler doldurduysa Oğulcan gitmiş."

"Hukuksal süreç devam ediyor"

Hukuksal sürecin devam ettiğini, Uyuşumazlık Çözüm Kurulu'nun verdiği bir karar olduğunu söyleyen Rizespor Başkanı, "İnşallah en doğru kararı verirler, kimsenin hakkı yenmez" dedi.

"Etik olmayan şeyler yapıyorlar"

Kartal, basın toplantısıyla bazı açıklamalarda bulunacağını belirterek konuşmasına şöyle devam etti: "Bazı kulüpler etik olmayan şeyleri yaparak bazı şeyler yapıyor. Ondan sonra zeytinyağı gibi su yüzüne çıkıyor. Bu tip insanların bence kulüp yönetmemesi lazım. Yani kulüpte yöneticilik yapıyorsanız karşı kulübün sporcunun hakkını çok güzel düşünmeniz gerekir. Hep keseri kendi tarafına yontmanın bir anlamı yok. Hepimiz yöneticiyiz ve birbirimizle dostuz. Neticede problem yaratmak,birbirimize husumet beslemek doğru değil diye düşünüyorum."