Hasan Kartal: "Küme düşme kalksın..."

24 Nisan 2020 21:28- Son Güncelleme - 24 Nisan 2020 21:31
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor başkanı Hasan Kartal, A Spor'a özel açıklamalarda bulundu. İşte Ajansspor'un sizler için derledikleri...

"Liglerin başlaması hakkında konuşuldu."

Kulüpler toplantısı sonrasında düşüncelerini paylaşan Hasan Kartal: "UEFA'nın tutumu liglerin bitirilmesinden yana olduğu için anladığım kadarıyla TFF bu karardan yana tabii bitmesi de iyi olur. 13-14 Haziran'da başlatmak gibi düşünceler var. Gidişat iyi giderse 26 Temmuz'da bitirme amacı var. Ekonomik sorunlar, yayıncı kuruluş ödemeleri, liglerin başlaması hakkında konuşuldu."

"Amatör olmadan profesyonel olunmaz"

Amatör sporların önemini vurgulayan başkan: "Amatör spor demek binanın temeli demektir. Sen binanın temeli olmadan üstünü nasıl kuracaksın. Devlet zaten amatör kulüplere yardım ediyor. Bugün amatör kulüplere yardım edilmesi hakkında da konuştuk. Amatör olmadan profesyonel olunmaz." açıklamalarında bulundu.

"Küme düşme kalksın..."

Küme düşmenin kaldırılmasını düşündüğünü söyleyen Kartal: "Sporcularda moral, motivasyon yok. Takımlar kendini yansıtacak durumda değiller. Kimin düşeceği, kimin kalacağı gerçeği yansıtmayacaktı. Küme düşme kalksın görüşüm var. TFF'nin de düşüncesine saygı duyuyorum." ifadelerini kullandı.

En İyi Kurtarışlar | Bundesliga (2019/20 - 01-25. Hafta)