Hasan Kartal, PFDK'ya sevk edildi

Son dakika haberleri... Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Fenerbahçe maçı sonrasındaki 'sportmenliğe aykırı açıklamaları' gerekçesiyle PFDK'ya sevk edildi. İşte detaylar...
15 Eylül 2020 17:59- Son Güncelleme - 15 Eylül 2020 18:04
Google news abonelik
Hasan Kartal, PFDK'ya sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu, 15 Eylül 2020 tarihli Disiplin Sevklerini resmi internet sitesinden açıkladı.

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Fenerbahçe maçı sonrasındaki 'sportmenliğe aykırı açıklamaları' gerekçesiyle PFDK'ya sevk edildi.

Yapılan açıklama şu şekilde:

Hukuk Müşavirliği'nce 15.09.2020 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.

ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. Kulübü Başkanı HASAN KARTAL'ın 11.09.2020 tarihinde oynanan ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Süper Lig müsabakası sonrasındaki 12.09.2020 tarihinde medyaya yaptığı "sportmenliğe aykırı açıklamalar" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Hasan Kartal ne demişti?

Süper Lig'de 2020-2021 sezonunun açılış maçında Fenerbahçe'yle karşı karşıya gelen Çaykur Rizespor, mücadeleyi 2-1 kaybetmişti. Maçın ardından Hasan Kartal, "Bir şey söylemeye gerek yok. Türkiye gördü. Bu hakemlerle lig biter mi, olacak iş mi? Böyle bir şey olmaz bunu kabul etmiyoruz. Hiç değilse bir tutar tarafı olur… VAR’a gitmiyorsun, sarı kart gösteriyosun. İki penaltıdan kendisi de emin değil. Daha birinci maçtan bunu yapmanını alemi yok. Bu adamlarla mı ligi bitireceğiz biz? Bu hakemin bir daha sahalarda olmaması lazım. Başkan, başkan yardımcısı, tüm Türkiye gördü. Böyle hakem olmaz. Bu hakem değil bunu sokakta bulup getirmişler. Diyecek bir şey yok. Sezonun ilk maçı olaylı başladı, bir hakem bu şekilde başlattı. Bu hakemi de takip edeceğiz." ifadelerini kullanmıştı.

Öyle bir gol kaçırdı ki! Boş kale...