Hasan Kemal Yardımcı: "Bir hocaya kulüp ayda 650 bin lira veremez"

17 Eylül 2018 22:40- Son Güncelleme - 17 Eylül 2018 22:40
Google news abonelik
Hasan Kemal Yardımcı: "Bir hocaya kulüp ayda 650 bin lira veremez"

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, teknik direktör arayışlarına ilişkin, "Mehmet Ali Karaca'yı değiştirmemizi gerektiren bir isim çıkmadı. Görüştüklerimizin kimisi fırsattan istifade çok para istedi, kimisi de 100 bin dolar maaş istedi." dedi.

Başkan Yardımcı, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde yaptığı açıklamada, takımın ligdeki konumunun çok kötü olmadığını, yönetim olarak durum değerlendirmesi için bir araya geldiklerini söyledi.

Toplantıda önceliklerinin mali durum olduğuna işaret eden Yardımcı, İbrahim Üzülmez ile yolları ayırma kararının ardından teknik direktörlüğe kimin getirileceği konusunda, "Acil bir hoca arayışımız yok. Çok büyük olasılıkla Yeni Malatyaspor karşısına da Mehmet Ali Karaca hocamız ile çıkacağız. Bursaspor karşısında taraftarın takımı motive etmesi, Karaca'ya sahip çıkması bizi mutlu etti." ifadelerini kullandı.

Teknik direktör İbrahim Üzülmez ile henüz resmi olarak yollarını ayırmadıklarına işaret eden Yardımcı, şöyle devam etti:

"Kendisine iki defa, birer hafta izin verdik. Arkasından iş çevirmedik. İki haftalık görüşmelerde olumlu sonuç alamadık ama ikinci görüşmede olumlu sonuç aldık. Yardımcılarla görüştükten sonra parayı peşin istediği için anlaşamadık. Bize 3-4 ay süre vermesini istedik. Bunu kabul etmedi. Çözülmeyecek bir sorun değil. Çözüleceğine inanıyorum. Transferde 12 adam aldık. Yarısı geleceğe yatırım içindir. İbrahim hoca parlatacak, takıma kazandıracak düşüncesi ile aldık. Bunda beklentileri karşılayamadık."

"Bir hocaya kulüp ayda 650 bin lira veremez"

Başkan Yardımcı, kaliteli bir isim olmadıkça teknik direktör arayışına girmeyeceklerini belirterek "Mehmet Ali Karaca'yı değiştirmemizi gerektiren bir isim çıkmadı. Görüştüklerimizin kimisi fırsattan istifade çok para istedi, kimisi 100 bin dolar maaş istedi. Tesiste 90 kişi çalışıyor, ayda 280 bin lira veriliyor. Bir hocaya kulüp ayda 650 bin lira veremez. Verdiysek daha önce hata yapmışız." diye konuştu.

Para konusunda kaynak oluşturma çalışmasında olduklarına değinen Yardımcı, kulübün bütçe açığının 100 milyon lira olduğuna işaret ederek, "Eski yönetimden de kalma 12 milyon avro borcu düzenlemeliyiz. Türkiye liglerinde maddi durumu bizden iyi 5 kulüp bulabilirsiniz. Çaykur Rizespor bugüne kadar karşılıksız bir parayı faiz ödeyerek kullanmamıştır. Kullandığımız kredileri ise gelecek 6-8 aylık alacaklarımızı rehin göstererek kullanmışızdır. Diğer kulüpler 8-10 yıllık geleceklerini ipotek altına alarak kredi kullanarak faiz ödüyor." ifadelerini kullandı.

Ligde alınan sonuçların ardından endişelerinin olmadığını da vurgulayan Hasan Kemal Yardımcı, "Geçen sene çıktık, bu sene aklımızın ucundan geçmiyor. Bursaspor maçındaki mücadele herşeyi ortaya koyuyor. Adam alacağız, dedik. 24 saat sonra Musa Çağıran ile Aminu Umar'ı aldık. İyi oyuncular aldık. Lig sonunda Çaykur Rizespor'un hedefi ilk 10'da olmak. Kesinlikle bir endişemiz yok." değerlendirmesinde bulundu.

Çaykur Rizespor'da, İbrahim Üzülmez ile yolların ayrılması kararı alınmasının ardından teknik sorumlu olarak takımın başına Mehmet Ali Karaca getirilmişti.