• Diğerleri

"Hatalar yaptım yoksa dünya beni konuşurdu"

26 Mart 2020 15:09- Son Güncelleme - 26 Mart 2020 15:16
Google news abonelik

Futbolculuğu döneminde Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta lig şampiyonlukları yaşayan şu anda Balıkesirspor'da teknik direktör olarak görev alan Yusuf Şimşek'ten kariyeriyle ilgili yıllar sonra itiraf geldi.

Şimşek, "Futbolculuğum döneminde hatalar yaptım yoksa dünya beni konuşurdu." dedi.

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Yusuf Şimşek, "Koronavirüs salgını sebebiyle hiç mutlu değiliz. Balıkesirspor olarak bir planlamamız yok. Oyuncularımıza pazar gününe kadar izin verdik. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'nın yapacağı açıklamaları bekliyoruz. Ondan sonra bir planlama yapacağız."  ifadelerini kullandı. 

'Play-Off'a ve liglerin tescil edilmesine karşıyım'

Liglerin tescil edilmesine ve Play-Off sistemine karşı olduğunu belirten Şimşek, "Balıkesirspor'da şu anda takım olarak hiçbir hedefimiz olmamasına rağmen ben Play-Off sistemine karşıyım, liglerin tescilinin de yanlış olduğunu düşünüyorum. Koronavirüs salgını bir an önce son bulur ve inşallah ligler devam eder. Benim düşüncem liglerin kaldığı yerden devam etmesi. Yine söylüyorum; önemli olan insan sağlığı." dedi. 

'Dünya beni konuşurdu'

'Dünya beni konuşurdu'

Mehmet Demirkol'un kendisiyle ilgili söylediği "Trabzonsporlu Nwakaeme, adam geçme özelliği açısından bana Yusuf Şimşek'i hatırlatıyor." sözleriyle ilgili olarak Yusuf Şimşek, "Mehmet Ağabey'e teşekkür ediyorum. Yıllar geçse de unutulmamak çok güzel. Futbolculuğum döneminde daha iyi şeyler yapabilirdim ama olmadı. Futbolculuk döneminde hatalar yaptım yoksa dünya beni konuşurdu. Bu hataları yapmasaydım; dünya futbolunda söz sahibi olurdum. Ben kendisiyle yüzleşen biriyim. Geçmişten ders aldım. Teknik direktörlük kariyerimde de hatalarım oldu, hepsinden ders çıkarttım. Umarım teknik direktörlük kariyerimde daha güzel bir kariyere imza atarım. Trabzonsporlu Nwekame'yi çok beğeniyorum." açıklamasında bulundu. 

Hoffenheim - Hertha Berlin (0-3) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20