• Diğerleri

Hatayspor için Ajax modeli!

Hatay Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı!
18 Haziran 2020 17:48- Son Güncelleme - 18 Haziran 2020 17:51
Google news abonelik

Hatay Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı. Hatayspor lige hazır mı? Hatayspor, altyapı için hangi dünya kulübünü örnek alıyor? Hatay, pandemi sürecini nasıl geçirdi?

Hatayspor hazır!

Lige verilen arayı boş geçirmediklerini belirten Lütfü Savaş, "Biz hiç tatil yapmadık. Teknik heyetimiz ve futbolcularımız hiç boş durmadı. Takımımız bireysel antrenmanlara devam etti. Mayıs ayının başından itibaren toplu antrenmanlara başladık. 12-13 gün önce hocamız bize takımımızın 90 dakikaya hazır olduğunu söyledi. Hatayspor'un şampiyon olacağına inanıyorum. Geçtiğimiz yıl Süper Lig'i finalde kaçırdık. Takımımız hazır. İstanbulspor güçlü bir takım ama biz şampiyon olmak istiyorsak zoru başarmak zorundayız. Biz şu anda lideriz ve bu durumu sürdürmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bileğimizin hakkıyla şampiyon olmak istiyoruz!

Hatay'ın pandemi sürecini iyi geçirdiğini belirten Hatay Belediye Başkanı, "Hatay, pandemi dönemini iyi geçirdi. Mayıs sonunda Arabistan'dan bazı kafileler geldi ve bu kafilelerde virüs tespit ettik ancak can kaybımız olmadı. Biz bu durumu çok daha öncesinden yaşamaya başlamıştık. Ben bu işin uzmanıyım. Bu hastalıktan kaçmamalıyız. Böyle hastalıklara yakalanma riskimiz var. Hayat devam ediyor. Bunun gibi virüslerle her zaman karşı karşıya kalabiliriz. Futbol başlamasın diyorlardı ancak bu durum birkaç ay sonra bitmeyecek. Önlem alarak hayata devam etmeliyiz. Biz bileğimizin hakkıyla şampiyon olmak istiyoruz. Ligin tamamlanmasından yana görüş bildirdik çünkü bu pandemi birden kesilmeyecek. Bu durumla yaşayacağız. Biz adaletli bir şekilde maçlarımızı yapmak istiyoruz.

Hatayspor için Ajax modeli!

Hatayspor için Ajax modeli!

Son olarak altyapıya da önem veren bir kulüp haline gelmek istediklerini belirten Lütfü Savaş, "Ocak ayında Ajax'a gittim. Hatayspor'un altyapısını Ajax'a yakın bir şekilde dizayn etmek istiyoruz. Futbolcu yetiştiren bir kulüp olmak istiyoruz. Barcelona'yı da inceledim. Ajax kulübünü 4 saat inceledim. Hatayspor olarak Süper Lig'de kalıcı olmak istiyoruz. Hatayspor, sistemli büyüyen takımlardan bir tanesi olacak. Doğru bir tanedir. Ajax gibi sistemli bir takım olmak istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Gol geldi tribünden düştü