Hatayspor'un yeni sembolü "gazella gazella" tanıtıldı

Orhan Gülek
19.12.2022 - 22:16 | Son Güncellenme: 19.12.2022 - 22:28

Süper Lig’de mücadele eden Hatayspor, Anadolu takımlarında ilk olan patentli ikonunu tanıttı. Düzenlenen programa Aykut Kocaman ve Volkan Demirel de katıldı.

Hatayspor'un yeni sembolü "gazella gazella" tanıtıldı

AJANSSPOR - HABER

Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden Hatayspor, yeni tasarlanan ikon tanıtım toplantısı düzenledi. Yeni ikonunu nesli tükenme tehlikesinde olduğu için koruma tedbirleri uygulanan Hatay’daki “gazella gazella” türü dağ ceylanı olarak açıklandı.

Aykut Kocaman, onur konuğu olarak katıldı

Fenerbahçe eski Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ın da onur konuğu olarak katıldığı toplantıda Hatayspor'un başarılı teknik direktörü Volkan Demirel de yer aldı.

Lütfü Savaş: "İlk olan ikonumuz hayırlı olsun”

Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, Anadolu takımlarında ilk olduğunu belirterek “İkonumuz gerçekten çok güzel oldu, başkanvekilimiz Mustafa Özat’a ve emeği geçen Mustafa Dilek’e teşekkür ediyorum. Anadolu takımlarında ilk olan ikonumuz hayırlı olsun” dedi.

Aykut Kocaman: "Hataylı olmak büyük mutluluk"

Aykut Kocaman ise Hatayspor’a gazella gibi bir ikonun yakıştığını belirterek, “Burada olmaktan hem mutluyum hem onurluyum. Hataylı olmak büyük mutluluk. Sevgininn saygınınn hoşgörünün şehrinde olmak mutluluk tüm Hatay halkına teşekkür ediyorum. Gazella gibi nesli korumaya alınmış bir canlı türünü ikon yapmak yakışırdı. İlgi ve merakla Hatayspor’u, uzun yıllar kader arkadaşlığı yaptığımız dönemden dolayı biraz da Volkan Demirel ile birlikteliğini gıpta ve ilgi ile izlemeye çalışacağım” ifadelerini kullandı.

İlk ikon Aykut Kocaman’a

Lütfü Savaş ilk ikonu, toplantının onur konuğu olan Aykut Kocaman’a takdim etti. Programın sonunda Aykut Kocaman’a Hataysporlu taraftarlar tarafından büyük ilgi gösterildi.

Volkan Demirel: "İstediğimiz yere geleceğiz"

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel de simgenin tasarımından oluşmasına kadar emekleri geçenlere teşekkür ederek, "Bizde bu asi şehri, asi bir ikonla daha da güçlü daha da istekli daha da yukarılara koşucu bir hale getirmek için elimizden geleni yapacağız. Tabii ki hem sizlerin hem Hataylıların hem buradaki genç arkadaşlarımızın desteğiyle inşallah en kısa zamanda istediğimiz yere geleceğiz. Buraya geldiğiniz için tekrar tekrar teşekkür ederim." değerlendirmesinde bulundu.

Spor Toto Süper Lig'de Dünya Kupası arasına iki maçlık yenilmezlik serisiyle giren Hatayspor, sın hazırlık maçında Serie A takımlarından Lazio'ya 5-2 mağlup olmuştu.

Senin için hazırladığımız haberler