Havuzdan bayılan ABD'li yüzücü Anita Alvarez, boğulmaktan son anda kurtarıldı!

23.06.2022 - 09:46 | Son Güncellenme: 23.06.2022 - 13:24

Macaristan’da düzenlenen Dünya Su Sporları Şampiyonası’nda, ABD'li sporcu Anita Alvarez gösterisi sırasında bayıldı. Havuzun dibine doğru batan genç kadını antrenörü kurtardı.

Havuzdan bayılan ABD'li yüzücü Anita Alvarez, boğulmaktan son anda kurtarıldı!

Çarşamba günü 2022 FINA Dünya Şampiyonasında ABD Takımı yüzücüsü Anita Alvarez solo serbest final sırasında bayılırken korkunç bir an yaşandı. Alvarez, antrenörü Andrea Fuentes'in onu kurtarmak için suya atlamasından önce havuzun dibine battı.

"Nefes almadığını gördüm"

Fuentes, İspanyol spor gazetesi MARCA'ya yaptığı açıklamada, "Büyük bir korkuydu. Cankurtaranlar yapmadığı için atlamak zorunda kaldım. Korktum çünkü nefes almadığını gördüm ama şimdi durumu çok iyi" dedi.

Sağlık ekipleri müdahale etti

Sağlık ekipleri havuzdan çıkartılan Alvarez'e müdahale etti. Yüzücünün durumunun iyi göründüğü belirtildi. Korku dolu anlarda Anita Alvarez'in takım arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

Yarın yarışacak

Alvarez'in antrenörü genç kadının yarın yapılacak solo müsabakalara katılmak için bugün dinleneceğini söyledi. Öte yandan Alvarez, bayılmasının nedenini bulmak için önümüzdeki birkaç gün içinde testlerden geçecek.

25 yaşındaki Alvarez, Dünya Şampiyonasına üçüncü yolculuğunda madalya için yarışıyordu. Podyumu göremedi ve yarışmayı yedinci bitirdi. Japon yüzücü Yukiko Inui altın, Marta Fiedina Ukrayna gümüş, Evangelia Platanioti Yunanistan bronz madalya kazandı.

Daha önce de bayıldı

Alvarez'in daha önce de bayıldığı öğrenildi. Kadın yüzücü geçen yıl Barselona'daki Olimpiyat elemelerinde sanatsal yüzme rutinini yaparken bayıldı. 

Bu olaydan sonra annesi WIVB'ye kızının daha önce bayıldığını ancak bir yarışma sırasında görmediğini söyledi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler