Hayrettin Hacısalihoğlu'ndan ödeme, Onur ve Burak açıklaması!

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Emrah Karalinç'e özel açıklamalarda bulundu.
25 Eylül 2018 16:28- Son Güncelleme - 25 Eylül 2018 19:28
Google news abonelik

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Emrah Karalinç'e özel açıklamalarda bulundu.

Hacısalihoğlu'nun açıklamalardan Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Güne ait ödemeler ve geçmişten gelen borçlar var

Güne ait ödemeler ve geçmişten gelen borçlar var. Bunların hepsi biriktiği zaman kulübün imkanları ve şartlarıyla üstesinden gelmek zor. Başkan ve yönetici arkadaşlarımız bu konuda gayret ediyorlar. Umuyoruz ki bu işlere uygun ve yeterli olan kaynağı yaratabilirler.

Günümüzde spor ve siyaset konularında herkes uzman

Günümüzde spor ve siyaset konularında herkes uzman

Eleştirilerin büyük çoğunluğu konuları bilmeden, işleyişi anlamadan ve yapılanları araştırmadan söylenen sözler. Gönül istiyor ki böyle yoğun bir temponun olduğu dönemde insanlar önce bilgi sahibi, sonra fikir sahibi olsun. Günümüzde spor ve siyaset konularında herkes uzman. Belki de spor ve siyasetin bu kadar ilgi görmesinin sebebi herkesin bu konuda kendini ilgili görmesi. Bu da en doğal şekli, yapacak bir şey yok. Biz de aynı yanlışları zaman zaman yapıyoruzdur.

Trabzonspor’un gelirlerine göre bir hayli yüksek borç rakamı var

Trabzonspor’un gelirlerine göre bir hayli yüksek borç rakamı var

Ödememiz gereken tam rakamı veremem, başkan yardımcısı, başkan bu işleri takip ediyor ve planlıyorlar. Trabzonspor’un gelirlerine göre bir hayli yüksek borç rakamı var. Bu sadece Trabzonspor için değil. Biz baştan beri şeffaf olacağız, bu konuları kamuoyu ve taraftarla paylaşacağız, kulübün imkanlarını ve olmayan imkanlarını varmış gibi gösterip insanları boş yere umutlandırıp boş yere oyalamak bize göre doğru değil. Diğer kulüplerin durumları da belki bizden çok daha kötü. Biz bunları söylemekten kaçınmıyoruz, söylememiz gerektiğine inanıyoruz. Tüm kulüpler bunları telaffuz ederse, taraftarlar da beklentilerini ona göre dizayn ederler. Kulüp gırtlağına kadar borçlu iken taraftarların transfer beklentisi, talebi ve baskısı oluyor. Buna da maalesef çoğunlukla yönetimler boyun eğiyor veya bu yola giriyor. Olan darboğaz daha da genişlemiş oluyor.

Kulüplerin kadroları ve güçleri çok yakın

Bu yıl enteresan bir lig yaşanıyor. Her takım her takımı yenebilecek kadro ve güce sahip. Eskisi gibi bazı takımların, bunlardan biri de Trabzonspor, diğer takımlara karşı kesin üstünlüğü ve kadro zenginliği olurdu. Şimdi öyle değil, kulüplerin kadroları ve güçleri çok yakın. İyi organize olan ve gücünü iyi kullanan, taraftar desteğini alan kulüpler mutlaka diğerlerinden daha üst sıralarda yer alacaktır. Bunda şu anda kulüplerin klasmandaki yerini bir anlamda ekonomik durumları belirliyor. Bu durumları, kulübün vaziyetini taraftar ve camiayla paylaşmakta fayda var diye düşünüyorum.

Onur Kıvrak her şeyden önce bizim kaptanımız

Onur Kıvrak her şeyden önce bizim kaptanımız

Onur Kıvrak her şeyden önce bizim kaptanımız ve uzun süredir bu takımda oynayan, birçok başarıya imzasını atmış ve büyük pay sahibi olmuş bir oyuncumuz. Bu maçta şanssız bir gol yedi. Bu her oyuncunun başına gelebilecek bir hadise. Biraz morali bozuk ama onun tecrübesi ve deneyimi bunların üstesinden gelebilecek konumdadır. O da bunu başarır diye düşünüyorum.

Burak Yılmaz ile özel bir görüşme yapmadım

Burak Yılmaz ile özel bir görüşme yapmadım

Burak Yılmaz ile özel bir görüşme yapmadım ama hepsi bizim oyuncumuz, çocuğumuz, kardeşimiz. Hepsiyle icab ettiği takdirde görüşme yaparız.

VAR daha büyük tartışmalara sebep oluyor

Ben VAR konusunda yanıldığımı düşünüyorum. Birçok tartışmanın ortadan kalkacağını düşünüyordum ama Türkiye’deki bugünkü uygulamasıyla ve şekliyle tartışma kalkmadığı gibi daha büyük tartışmalara sebep oldu. Bazı maçlarda öyle hadiseler gördük ki, sahadaki hakem bazen yanılabilir ama pozisyonları çok yakın değerlendirebilen içerideki VAR mensupları en hafif ifade ile tercihli karar verdiler. Bu da inancı ve duyguyu kaybediyor. VAR şu anki şekliyle çok faydalı oldu diyemem, tartışmayı azaltacağına artırdı.

Takımımızı mutlaka destekleyelim, oyunculara moral verelim

Takımımızı mutlaka destekleyelim, oyunculara moral verelim

Trabzonspor her maça kazanmak için çıkar. Tabii bu üç neticeli bir oyun. Galibiyeti her ne kadar biz çok arzu ediyorsak da, karşıdaki rakibin de hedefi galibiyet. Bu nedenle takımımızı mutlaka destekleyelim, oyuncularımıza moral verelim, sonra da keyifli bir maç seyrederek galibiyeti yakalayalım.