Ferhat Akbaş: "Hedefimiz CEV Kupası'nda şampiyonluk"

02.12.2021 - 15:56 | Son Güncellenme: 02.12.2021 - 15:59

Eczacıbaşı Dynavit antrenörü Ferhat Akbaş, Radyospor'da Begüm Doğanay'ın hazırlayıp sunduğu Voleybol Panoroma programına konuk oldu. Akbaş, hem lig etabını hem Avrupa kupasını değerlendirdi, Jordan Tompson ile neden yollarının ayrıldığını açıkladı.

Ferhat Akbaş: "Hedefimiz CEV Kupası'nda şampiyonluk"

AJANSSPOR HABER

Radyospor'da perşembe günleri yayınlanan Voleybol Panoroma programının konuğu Eczacıbaşı antrenörü Ferhat Akbaş'tı. Akbaş, ligde aldıkları Fenerbahçe galibiyetinin önemine dikkat çekerek "Ligde asıl önemli dönem play offlar olacak. Fenerbahçe Opet mücadelesi play off için bize önemli sinyaller veriyor o yüzden ekstra önem verdiğimiz bir mücadeleydi. Kazandığımız için mutluyuz. Her iki takım adına yakışan mücadeleyi sergiledi" dedi.

"BUSTRO İLE FİNAL OYNARIZ"

CEV Kupası ile ilgili düşüncelerini de aktaran Ferhat Akbaş, şunları söyledi: "Ben net konuşmayı seviyorum. Hedefimiz final oynayıp şampiyon olmak. Bustro ile final oynayacağımızı düşünüyorum. Önceki turlarda Rus takımlarıyla karşılaşma ihtimalimiz var, Uralochka gibi. Dediğim gibi hedefimiz kupayı müzemize getirmek"

"THOMSON'DAN FAYDALANAMIYORDUK"

Eczacıbaşı Dynavit ile yollarını ayıran Amerikalı Jordan Thomson ile ilgili de açıklama yapan Akbaş, "Jordan çok değerli bir oyuncu ama maalesef Milli takımda yaşadığı sakatlık nedeniyle ondan faydalanamadık. Bir süre daha faydalanamayacak olmamız nedeniyle de yolları ayırma kararı aldık" diye konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler