AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hekimoğlu Trabzon'un yeni adı 1461 Trabzon FK oldu

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 24 Ara 2021 - 17:03 / Son Güncelleme : 24 Ara 2021 - 17:07

Trabzon’u TFF 2. Lig Kırmızı grupta temsil eden Hekimoğlu Trabzon kulüp isminin 1461 Trabzon FK olarak değiştirildiğini açıkladı.

TFF 2. Lig Kırmızı grupta yer alan Hekimoğlu Trabzon’dan isim değişikliği kararı geldi. Hekimoğlu Trabzon, kulüp isminin 1461 Trabzon FK olarak değiştirildiğini duyurdu. 

Resmi açıklama yapıldı

TFF’ye isim değişikliği için başvuruda bulunan Hekimoğlu Trabzon’un başvurusunun onaylandığı belirtildi.  Trabzon Ekibinden Başkan Celil hekimoğlu imzasıyla yapılan açıklamada: 

“2018 yılından beri Hekimoğlu Trabzon FK adıyla mücadele eden kulübümüzün isminin 1461 Trabzon FK olarak değiştirilmesi kararını almış bulunmaktayız.  

Kulübümüz bundan sonraki süreçte yoluna 1461 Trabzon FK adıyla devam edecektir.

Elde edeceğimiz sürekli başarılarda Trabzon’un fethinin tarihini de Türk futbol tarihine yazdıracak olmaktan büyük onur ve şeref duyacağız. Bu takım artık tüm Trabzonlular ve Trabzonsporluların takımıdır.

Bu vesileyle söz konusu ‘1461 Trabzon’ ismini Türk futboluna ilk armağan eden Sayın Serkan Kılıç’a, kullanmamız konusunda onay veren Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu’na ve isim değişikliğini kabul eden Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerine teşekkürlerimizi sunar, kararın Trabzon futboluna ve camiamıza hayırlı olmasını dileriz.” ifadeleri kullanıldı.