AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hentbol Federasyonu Milli Takımları’na yeni sponsor

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 11 May 2022 - 14:03 / Son Güncelleme : 11 May 2022 - 14:10

Mercedes-Benz Türk, gerçekleştirilen imza töreni ile Türkiye Hentbol Federasyonu Milli Takımları’nın resmi ulaşım sponsoru oldu. Detaylar haberimizde...

Türkiye Hentbol Federasyonu ile Mercedes-Benz Türk arasında sponsorluk anlaşması imzalandı. Türkiye Kadın ve Erkek Milli Hentbol Takımı oyuncularının da katıldığı törende; Mercedes-Benz Türk tarafından sporcular için özel olarak tasarlanan Tourismo 16 RHD, Türkiye Hentbol Federasyonu’na teslim edildi.

"Türk hentbolunu Avrupa ve dünyada zirveye taşımak hedefiyle göreve geldik"

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Uzun yıllardır sporun farklı branşlarına destek veren Mercedes-Benz Türk ailesinin, Türk hentboluna da destek vermesinden büyük bir mutluluk duyuyoruz. Yönetim olarak, Türk hentbolunu Avrupa ve dünyada zirveye taşımak hedefiyle göreve geldik. Geçtiğimiz günlerde açıkladığımız yeni sponsorluklarımızın yanında bugün duyurduğumuz ulaşım sponsorluğu anlaşmasıyla bu yolda sağlam adımlarla ilerliyor ve güç kazanıyoruz. Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olan Mercedes-Benz Türk ile iş birliğimizin uzun yıllar boyunca büyüyerek devam edeceğine inanıyorum. Kadın ve Erkek Milli Takımlarımıza sunulan bu çok değerli katkıdan ötürü Mercedes-Benz Türk ailesine ve kendisi de bir hentbolcu olan Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün'e teşekkür ediyorum. Bu sponsorluk anlaşmasının hentbolumuz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum."

"Türkiye’nin gelecekte birçok zaferler kazanacağına inanıyorum"

Uzun yıllar profesyonel olarak hentbol oynaması sebebiyle Türkiye Hentbol Federasyonu Milli Takımları’nın resmi ulaşım sponsorluğunun gönlünde farklı bir yere sahip olduğunu belirten Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ise sözlerine şöyle devam etti:

“Mercedes-Benz Türk olarak, Türkiye’nin ekonomisi ve istihdamına sağladığımız katkıların yanı sıra yürüttüğümüz kurumsal sosyal fayda programlarımızla da ülkemize değer katıyoruz. Bu doğrultuda uzun yıllardır çeşitli spor branşlarında yaptığımız sponsorluklarla ülkemiz sporuna ve sporcularına destek olduk. Bugün imzasını attığımız Türkiye Hentbol Federasyonu Milli Takımları’nın resmi ulaşım sponsorluğu ile bu desteklerimize bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sporcularımızın ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığımız otobüsümüz ile Kadın ve Erkek Milli Hentbol Takımı oyuncularımızın daha güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşımlarını sağlamış olacağız. Hentbol branşında gün geçtikçe gelişen Türkiye’nin hem Kadın hem de Erkek Milli Takımı ile gelecekte birçok zaferler kazanacağına inanıyorum. Yeni aracımızın Türkiye Hentbol Federasyonu ile Türkiye Kadın ve Erkek Milli Hentbol Takımlarımıza hayırlı olmasını ve önümüzdeki maçlarda şans getirmesini temenni ediyorum.”