Hentbol Haberleri: Kepez Belediyesi Spor Hentbol Takımı Çoştu

Ali Bozkurt
23.01.2023 - 14:11 | Son Güncellenme: 23.01.2023 - 14:18

Halter Son Dakika Haberleri: Kepez Belediyesi Spor Kulübü, İller Arası Küçükler Kız Hentbol Şampiyonası’nda A takımıyla birinci, B takımıyla da ikinci oldu.

AJANSSPOR HABER

Kepez Belediyesi Spor Kulübü’nün Kız Hentbol Takımı, İller Arası Küçükler Kız Hentbol Şampiyonası’nda Antalya birincisi, B takımıyla da ikincisi oldu.  Başarıyı sürdürmek için çalışmalarına ise erken başladı. Detaylar...

Antalya'da kupa geldi

Antalya Spor Salonu’nda Konyaaltı Belediyesi ile karşılaşan her iki Kepez’in takımları maçlarını kazanınca, finalde iki kupayı da kazanma başarısını elde ettiler. Kupa törenninde ise sporcularının kupa ve madalyalarını takdim eden kulüp başkanı Hakan Çatal, oyuncularına teşekkür konuşması yaptıktan sonra alkışlayarak tebriklerini sundu.

Kulübe geçen yıl dahil ettikleri kız hentbol branşında iddialı olduklarını belirten Çatal, hem okullar kategorisinde hem de ligde şampiyon olduklarını söyledi.

''Milli takıma oyuncu yetiştireceğiz''

Milli takımlara oyuncu yetiştirme hedeflerinin olduğunu açıklayan Kulüp başkanı Çatal, “Buradan milli takıma birçok oyuncu gönderdik ve göndermeye devam edeceğimize inanıyoruz. Antalya hentbolu adına teknik ekibe güveniyoruz ve teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda deplasmanlı liglerde fırtınalar estirmeye çalışacağız” dedi.

Geçen yaz Alanya’da düzenlenen turnuvalarda 1 Türkiye şampiyonluğu getirme taahhütlerini 3 kupa birden getirerek yerine getirdiklerini hatırlata Hentbol Baş Antrenörü Sertan Sarpaş, kulüp çatısı altında katıldıkları ilk Antalya Şampiyonasından da kupalar kaldırdıklarını söyledi. 

''Sözler tutuldu''

 Hentbol Baş Antrenörü Sertan Sarpaş, kendilerine verilen sözlerin tutulduğunu açıkladı. Sarpaş, “Bizim hedefimize olan yolculuğumuz asıl şimdi başlıyor. Önce Konya’da 30 Ocak ile 2 Şubat arasındaki yarı finallerden ilk 16’ya kalmak istiyoruz. Ardından da Türkiye Şampiyonluğu kupasını Antalya’ya getirmeye adayız” şeklinde açıklama yaptı.

Senin için hazırladığımız haberler