Jorge Jesus'tan özel açıklamalar

Feride Kara
02.11.2022 - 20:00 | Son Güncellenme: 03.11.2022 - 01:31

Spor Toto Süper Lig'de ve UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe ile liderliğin keyfini süren Portekizli teknik adam Jorge Jesus UEFA'nın resmi sitesine konuştu.

Sarı lacivertli taraftarın sevgilisi olan ve kısa zamanda çok başarılı bir performans gösteren Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus Dinamo Kiev maçı öncesi UEFA'ya açıklamalarda bulundu. 

40 yaşımdakinden daha iyi bir teknik direktörüm

Yılların kendisine büyük bir tecrübe kattığını söyleyen Portekizli hoca "Yıllar bana giderek daha fazla bilgi veriyor. Teknik direktörlük kariyerim de her geçen yıl daha iyiye gidiyor. Bugün 60'lı yaşlardayım, 40 yaşımdakinden daha iyi bir teknik direktörüm." dedi.

Kitaplarda asla teknik direktörlük yapılmaz

Kitaplarla teknik adamlık yapılamayacağını söyleyen Jesus "Benim için en önemli şey, oyun fikirlerini ve antrenman şeklini kuran yaratıcı teknik direktördür. Her teknik direktör, diğerlerinden daha fazla kazanmak için fikirlerini nasıl oluşturacağını bilmek zorundadır. Eğer değilse, kitaplara bağlı kalmanız gerekir, ancak futbol kesin bir bilim olmadığı için kitaplarda asla teknik direktörlük yapılmaz"

İlgini Çekebilir
Kuntz'un düşündüğü Fenerbahçeli, Beşiktaşlı ve A.Demirsporlu isimler!
Habere Git

Beni en çok etkileyen kişi Cruyff oldu

Kariyerinde kendisini en çok etkileyen kişiyi açıklayan Jesus "Rinus Michels ve Stefan Kovacs ile o büyük Ajax'ın ortaya çıktığı zamanları gördüm. Oyun hakkında farklı bir fikir ortaya koydular. Herkesin savunma ve hücum yapması gereken dinamik futbolun yaratıcısı onlar. Sonra Cruyff bir teknik direktör olarak bu felsefeyi takip etti ve ben de bunu gerçekleştirmek istedim. İşte o zaman kariyerim başladı ve Barcelona'da staj yaptım. Beni en çok etkileyen kişi Cruyff' oldu" ifadelerini kullandı. 


 

Senin için hazırladığımız haberler