Heynckes: 'Real Madrid'i Şampiyonlar Ligi'nde bir kalemde silemezsiniz'

06.02.2018 15:39 - Son Güncelleme -
Heynckes: 'Real Madrid'i Şampiyonlar Ligi'nde bir kalemde silemezsiniz'

Jupp Heynckes, Real Madrid'in La Liga'da yaşadığı sıkıntılara rağmen, Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olabileceklerini düşündüğünü söyledi.

Bayern Münih teknik direktörü Jupp Heynckes, eski takımı Real Madrid'in son zamanlardaki sıkıntılarından kurtulup Şampiyonlar Ligi son 16 turunda eşleştiği Paris Saint-Germain'i eleyebileceğinden emin olduğunu söyledi.

Real Madrid'i 1998 yılında Şampiyonlar Ligi şampiyonu yapan Heynckes, Goal' e yaptığı özel açıklamalarda Real Madrid'in Neymar ve arkadaşlarını yenebilmesi için gereken her şeye sahip olduğunu belirtti.

"Real Madrid ligde şu anda çok düşük seviyede ilerliyor" diyen tecrübeli teknik direktör, "Fakat benim görüşümce, Şampiyonlar Ligi'ni iki defa kazandıysanız ve lig şampiyonuysanız, bu durum son derece normal" diye konuştu.

"Ek olarak, Real Madrid belki de maaşlarından kurtulmak için yaz aylarında Alvaro Morata, Pepe ve James Rodriguez gibi çok değerli üç oyuncusunu elden çıkardı" diyen Heynckes, "Bu oyuncuların yerlerine de büyük transferler yapmadılar ve boşluklarını genç oyuncularla doldurabileceklerini düşündüler. Ama genç ve yaşlı oyuncular, bir başka deyişle aç ve tecrübeli oyuncular arasında iyi bir denge kurmaya ihtiyacınız vardır" yorumunda bulundu.

Yine de Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid'in PSG önünde daha şanslı olduğunu düşünen Heynckes, "Real Madrid'i Şampiyonlar Ligi'nde bir kalemde silemezsiniz. PSG'den çok daha tecrübeliler. Çok daha fazla! Dolayısıyla Real Madrid'in eşleşmeyi kazanacağına inanıyorum" dedi.

Real Madrid'deki kendi dönemine de atıfta bulunan Heynckes, "Onlar Avrupa kupaları için gerçekten çok iyi bir takım. 1998'de de La Liga'yı dördüncü bitirmiştik, ama Şampiyonlar Ligi'ni kazanmıştık. Kişisel deneyimlerimden Real Madrid'in asla hafife alınmaması gerektiğini biliyorum" diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi grubunu PSG'nin ardından ikinci sırada bitiren Bayern Münih de, son 16 turunda Beşiktaş ile eşleşmişti.

Ekvador Serie B’de oynanan maçta sahayı arılar bastı

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up