"Hiçbir kulüple transfer yarışı içinde değiliz"

Son dakika Galatasaray transfer haberi... Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, yeni transfer Muhammed Kerem Aktürkoğlu'nun imzasının ardından açıklama yaptı. Peki Mustafa Cengiz Kerem Aktürkoğlu ve transfer için ne dedi? İşte detaylar...
2 Eylül 2020 17:58- Son Güncelleme - 2 Eylül 2020 18:05
Google news abonelik

Mustafa Cengiz, Kerem ve transfer çalışmaları hakkında konuştu.

Galatasaray TV'ye konuşan Cengiz, Kerem'in Galatasaray'a uzun yıllar hizmet edeceğine inandığını belirterek, "Ben sevgili Kerem'den çok umutluyum. Karakterinin de düzgün olduğuna inanıyorum. Yeteneği ile buraya geldi ve bunu başaracağına inanıyorum" dedi.

Hiçbir kulüple transfer ve harcama yarışı içinde olmadıklarını vurgulayan başkan Cengiz, "Galatasaray bir dünya markası. Transferleri elimizden geldiğince seçerek, itina göstererek yapıyoruz. Hiçbir kulüple transfer yarışı, harcama yarışı içinde değiliz. Hem taraftarlarımızın talebini hem de kulübümüzün mali sportif ve idari kriterlerine azami dikkat göstererek, har vurup harman savurmadan, çok dikkatli şeçerek yaptığımıza inanıyorum" ifadesini kullandı.

Kerem'in uzun yıllar Galatasaray'a hizmet edeceğine inandığını söyleyen Mustafa Cengiz, "Tercihlerimiz kesinlikle taraftarlarımızın beklentisi olan optimal düzeyde. Allah utandırmasın. Camiamıza sevgili Kerem'in çok uzun yıllar hizmet edeceğine inanıyorum. Roma bir günde kurulmadı. Azmedecek, bekleyecek, mücadele edecek, o formayı da kapacak ve inşallah tamamına erdirecek. Galatasaray'da daha büyük görevler alacak inşallah" diye konuştu.

 

 

Kerem Aktürkoğlu ise Mustafa Cengiz'e teşekkür ederek, "Uzun yıllar Galatasaray camiasına hizmet etmek istiyorum. Hayallerimi gerçekleştirdim. Zor bir süreçti. Buna öncülük ettiği için başkanıma ve Abdurrahim Başkanıma teşekkür ederim. İnşallah hepimiz için, Galatasaray camiası için, benim için şampiyonluklarla dolu sezonlar geçer" dedi. 

Köln - Mainz 05 (2-2) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20