AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Basketbol | Hidayet Türkoğlu TBF başkan adaylığından çekilecek mi?

Ajansspor Editör
Deniz ŞEN
İlk Yayınlanma : 12 Eki 2021 - 14:34 / Son Güncelleme : 12 Eki 2021 - 14:45

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, adaylıktan çekileceği haberlerinin şaşırtıcı ve keyif verici olduğunu söyledi. Türkoğlu, bir kez daha "Adayım" dedi.

Basketbol | Hidayet Türkoğlu TBF başkan adaylığından çekilecek mi?

AJANSSPOR - HABER

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, adaylıktan çekileceği yönünde çıkan haberlerin hem şaşırtıcı hem de keyif verici olduğunu söyledi. Türkoğlu, adaylığını tekrarladı.

TRTSpor’a özel bir röportaj veren Türkoğlu, seçimlerden çekileceği yönünde çıkan haberler için ''İnanın insan bu tür haberleri duydukça hem şaşırıyor hem de keyifle takip ediyorum diyebiliriz. Ama buradan bir kez daha söylemek isterim, -ki bunu daha önce de söyledim- seçimden çekilme gibi bir durum yok. Basketbol Federasyonu Başkanlığı adaylığını ben de bir kez daha duyurmak istiyorum'' dedi.

Takdir basketbol camiasının

Diğer adaylar Harun Erdenay ve Erman Kunter’e de başarılar dileyen Türkoğlu, ''Önemli olan herkesin projeleriyle, yaptıklarıyla, yapacaklarıyla basketbol camiamıza yapacakları sunumlar çok önemlidir. Biz 5 yıl içinde çok iyi işler yaptığımızı düşünüyoruz. Hem ekonomik olarak hem organizasyon anlamında… Kulüplerle iletişim anlamında son 25 yılın en iyi federasyonuyuz, diyebiliriz. Her yaptığımız işte kulüplerimizle birlikte hareket ederek yapıyoruz. Son takdir camiamızın olacaktır'' dedi.

‘Umarım bu son olur’

Türkoğlu, çekileceği haberlerinin keyif verdiğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu tip haberleri duymak insanı gerçekten şaşırtıyor ama bazen de keyif oluyor. Bir kez daha adaylığımı açıklayayım. Açıklamam umarım son olur.” 

Basketbolda büyük iddia! Hidayet Türkoğlu'ndan anında açıklama
 

Ajansspor, geçen hafta yaptığı haberde Ankara kulislerinde özellikle bakanlık çevrelerinin Türkoğlu'nu desteklemediğini yazmıştı. Türkoğlu ise bu haberimizi sosyal medya adresinden yaptığı açıklamada reddetmişti.

TBF medyası diğer adayları görmüyor

Demokratik bir yarış istediğini belirten Türkoğlu'nun paylaşımını TBF sosyal medya adresi de retweet etmişti. Bazı takipçilerse TBF'nin Türkoğlu'nun paylaşımını paylaşarak tarafsızlık ilkesini çiğnediğini belirterek, tepki göstermişti. TBF internet sitesi ve sosyal medya mecraları diğer adaylar Harun Erdenay ve Erman Kunter'in etkinliklerine ve açıklamalarına bugüne kadar yer vermedi. TBF sitesi bugün de Türkoğlu'nun icraatlarını anlattığı bir paylaşımı birinci haber olarak yayınladı.
 

TBF seçimleri ne zaman yapılacak?

Türkiye Basketbol Federasyonu, tarihinde 15. defa başkanını seçecek. Olağan seçimli genel kurulun net tarihi henüz belli olmasa bile, seçimin önümüzdeki ay içinde gerçekleşeceği belirtiliyor.