AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hidayet Türkoğlu: “Ne kadar tebrik etsek az”

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 31 May 2021 - 01:06 / Son Güncelleme : 31 May 2021 - 01:11

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Anadolu Efes’in kazandığı EuroLeague şampiyonluğunun ardından açıklamada bulundu.

Hidayet Türkoğlu: “Ne kadar tebrik etsek az”

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, THY Avrupa Ligi 2020-2021 sezonunda şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efes'i kutladı.

'Efes'in 2 yıldır inanılmaz grafiği vardı'

Türkoğlu, “Avrupa'nın en büyük kupasının tekrar ülkemize geliyor olması basketbolseverler olarak bizi her daim gururlandırmıştır. Anadolu Efes'in son 2 senedir inanılmaz yükselen grafiği vardı. Sonuçta en büyük kupayı kazandırdı. Başta Tuncay Özilhan ve ailesi, daha sonra büyük övgüyü hak eden Ergin hoca ve oyuncularını ne kadar tebrik etsek azdır" dedi.

Türkoğlu: Daha önce Fenerbahçe yapmıştı

Türk basketbolseverler için özel bir gecenin yaşandığına dikkati çeken Türkoğlu, "Ülkemize Avrupa'nın en büyük kupasını getirdikleri için hepimiz mutlu ve gururluyuz. Daha önce Fenerbahçe yatırımlar yapmıştı. Üst üste final oynama şansı kazanmıştı. 

Anadolu Efes de bu tarz yatırımlar yaptığı zaman, bu değerli oyuncularla Avrupa'nın en büyük organizasyonunda final oynama ve kupayı alma başarısı gösterdi" ifadelerini kullandı.

Türkoğlu: Sertaç'tan aynı oyunu Milli Takım'da bekliyorum

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, beIN Sports'a verdiği röportajda da Türkiye'de forma giydiği tek kulüp olduğu için Anadolu Efes'in başarısından ayrı gurur duyduğunu dile getirdi.  Türkoğlu, Sertaç Şanlı’nın Final-Four’daki müthiş performansının sorulması üzerine ise, “Milli takımda da böyle oynamazsa hesabını sorarım” diye espri yaptı.