AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hikmet Karaman 3 Oyuncunun Sakatlıklarının Ciddi Olduğunu Söyledi

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 04 Mar 2022 - 18:35 / Son Güncelleme : 04 Mar 2022 - 18:47

Kayserispor'da teknik direktör Hikmet Karaman, Thiam, Majid ve Emrah'ın sakatlıklarının ciddi olduğunu açıkladı. Cenk Gönen ve Carole de konuşma yaptı.

Kayserispor, Süper Lig’in 28. haftasında evinde oynayacağı Alanyaspor maçı hazırlıklarına devam etti. Kulüp tesislerinde gerçekleşen antrenmana ısınma hareketleri ile başlayan oyuncular, teknik heyet nezaretinde Alanyaspor maçı hazırlıklarını sürdürdü. Antrenmanda Hikmet Karaman, Cenk Gönen ve Carole, basın mensuplarına açıklama yaptı.

“Eksiksiz yüzde 100 çıkmamız gerekiyor”

Hikmet Karaman, “Bu hafta Beşiktaş maçını atlattık ve tekrar pazartesi günü Alanyaspor maçı var. Şu an bütün odaklanmamız Alanyaspor üzerine ve pazartesi gününe kadar takımı iyi hazırlayıp, o maça eksiksiz yüzde 100 çıkarmamız gerekiyor. Hem zihinsel hem de fiziksel anlamda ama bana göre en önemlisi zihinsel anlamda hazırlanmak. Fiziksel anlamda da doğru çalışmalar yapıp, pazartesi akşamına en iyi şekilde çıkmamız gerekir." dedi.

3 oyuncunun durumu ciddi

Hikmet Karaman, 3 oyuncunun sakatlıklarının ciddi olduğunu söyleyerek, "Thiam ve Majid’in durumu ciddi. Emrah da aynı şekilde. Bunların sakatlık durumları ciddi." ifadelerini kullandı.

"Trabzon maçından sonra bizi havaalanında karşıladılar"

Karaman, "Taraftarımız Trabzon maçından sonra bizi havaalanında karşıladı. Teşekkür ediyoruz, coşku ve motivasyon Beşiktaş maçına da yansıdı. Hem taraftar hem şehrimiz hem de şehrin ileri gelenleri bence takıma sahip çıkmalı. Çünkü gelişmekte olan bir takım var. Bu gelişmeyi sadece sportif anlamda değil, ekonomik anlamda da doğru ve orantılı bir şekilde devam ettirmek gerekiyor." şeklinde konuştu.

"Şehrimize bir şeyler vermeye çalışıyorlar"

Başarılı teknik adam, "Oyuncularımız iyi bir bütünlük sergilemeye çalışıyor. Sportif anlamda şehrimize bir şeyler vermeye çalışıyor. Bunu da ilerisi için zapta almak gerekiyor. Bir takım hayalleri kurmak için de sağlam temeller üzerinde durmak gerekiyor. Bir bütünleşme, birliktelik ve yardımlaşma şart” dedi.

Cenk Gönen: "Beşiktaş'ı elemek bizim için motivasyon kaynağı oldu"

Beşiktaş maçında kritik kurtarışlara imza atarak, galibiyette önemli pay sahibi olan kaleci Cenk Gönen, “Benim için güzel bir geceydi gerçekten. Takım arkadaşlarımızla iyi bir mücadele sergiledik. Hocamızın bizden istediği taktiği, yapmamız gerekenleri sahaya yansıttık." açıklamasını yaptı.

Cenk, "Tabii Beşiktaş sahasında güçlü bir rakipti. Onları orada elemek bizim için büyük bir motivasyon kaynağı oldu açıkçası. Hem kupada yolumuza devam ederken hem de ligdeki performansımız açısından bizi olumlu etkileyecektir diye düşünüyorum. İnşallah bu geleneğimizi sürdürmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

Sözlerine devam eden tecrübeli file bekçisi, "Alanyaspor da ligin pozitif futbol oynayan takımlarından bir tanesi. Seyircimiz önünde güzel bir futbol izlettirip, içerideki performansımızı maçın sonunda galip taraf olarak devam ettirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Carole: "Taraftarımıza ihtiyacımız var"

Yaptığı 2 asist ile Beşiktaş maçının kahramanlarından biri olan Lionel Carole ise “Her şeyden evvel bizi mağlup etmiş bir rakip bu ilk maçta. Bunu hatırlıyoruz. Bizim için çok önemli bir maç ve evimizde oynayacağız. Bunu rövanş olarak görüyoruz ve kazanmak istiyoruz. Sıralamamız için de çok önemli bu." dedi.

Carole, "Aynı zamanda taraftarımız için de onlara armağan etmek için çok önemli bir maç. Biliyorsunuz ilk maçta canımız acımıştı ve kötü bir mağlubiyet almıştık. Taraftarlarımız da bunu hatırlıyor. Taraftarımıza ihtiyacımız var, onları yanımızda görerek şu anda takımın içinde bulunduğu dinamizmi sahaya yansıtıp galip gelmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.