Hikmet Karaman: "Bence Galatasaray'ın en büyük problemi..."

29 Ekim 2019 18:35- Son Güncelleme - 29 Ekim 2019 18:35
Google news abonelik

Süper Lig'de son olarak Kayserispor'u çalıştıran deneyimli teknik adam Hikmet Karaman, futbol gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Mali problemlerin kulüplerin transferlerini çok ciddi etkilediğini ifade eden Hikmet Karaman, Galatasaray ile ilgili olarak ise, "Galatasaray'ın en büyük problemi ileride" ifadelerini kullandı. Falcao neden oynamıyor? Andone Galatasaray için yeterli mi? İşte bu sorulara da Karaman, dikkat çeken yanıtlar verdi.

Radyospor'da Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Hikmet Karaman'ın açıklamaları şu şekilde:

Hikmet Karaman: "Görev yapmadığım dönemde maçlar izliyorum"

Öğrenmeden olmuyor. Bir teknik adam her zaman kendisini yenilemeli. Bu açıdan görev yapmadığım dönemlerde de maçlar izliyorum. Öğreneceksin, öğreteceksin. Her zaman yeni şeyler öğrenmeye çalışıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, “Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin” demiş. Ne güzel demiş.

Hikmet Karaman: "Real Madrid'de kopukluklar gördüm"

Hikmet Karaman: "Real Madrid'de kopukluklar gördüm"

Galatasaray ile Real Madrid arasındaki maçı izledim. Takım ısınırken, beden dili, oradaki hareketleri hepsi önemli. Oyuncularla yardımcı antrenörlerin olaydan çok kopuk olduğunu gördüm Real Madrid’de. Hatta, “Galatasaray golü erken atarsa rakibini dağıtabilir” dedim yanımdaki arkadaşlarıma. Galatasaray pozisyonlar buldu. Bir tanesi gol olsa farklı bir maç izleyebilirdik.

Real Madrid'in yaşadıkları...

Real Madrid'in yaşadıkları...

Eden Hazard, Chelsea’de daha başka bir performans sergiliyordu. Bazen yapılan transferler takıma ya da teknik adama uymuyor. Zidane için de bu geçerli. Hatta takım kadroları eskidiği zaman sorunlar olabiliyor. Mourinho, Ancelotti gibi isimler de zorluklar çekti. İş sadece teknik adamlarda değil. Oyuncular da geçiş süreci yaşıyor. Real Madrid’in yaşadığı bu. Yeni bir takım kurduğunuzda bu sorunlar yaşanır. Galatasaray’da, Kayserispor’da Beşiktaş’ta… Bunlar yaşandı tabi ki.

Hikmet Karaman: "Lokomotifin arkasındaki Anadolu takımları da çok önemli"

Trabzonspor’un ekonomik sıkıntıları radikal kararlar almalarına neden oldu. En çok Türk oyuncunun orada oynadığını görebiliyorsunuz. Türkiye’de büyük kulüplerimiz gündemde. Reytingi yüksek olduğu için medya da onları ele alıyor. Lokomotifin arkasındaki Anadolu takımları da çok önemli. Türk oyuncular büyük kulüplerine Anadolu kulüplerinden geliyor. Altyapıdan oyuncu çok fazla gelmiyor. Ekonominin Türk futbolu üzerinde çok büyük etkisi var. Transferler istediğiniz gibi olmuyor. Kariyerleri çok büyük olan daha sonra yaşlanan oyuncuları alıyorsunuz. Medya futbolcuları yükseklere çıkarıyor. Ama performansa gelince sıfır. Böyle olunca kulüpler zarar görüyor.

Hikmet Karaman: "Galatasaray'ın en büyük problemi hücumda"

Hikmet Karaman: "Galatasaray'ın en büyük problemi hücumda"

Galatasaray’ın yaşadığı son şampiyonluklarına bakın. Şampiyon olma şansları zordu. Fatih Terim’in çok ciddi etkisi oldu. Başakşehir’in mesela çok ciddi alternatifleri vardı. Galatasaray ona rağmen sıyrıldı aradan ve şampiyon oldu. Alanyaspor çok akıllı transferler yaptı. Sergen Hoca da orada başarılı bir takım yaptı. Bu sezon biraz farklı. Performanslar değişkendir. Galatasaray, Real Madrid ile deplasmanda oynayacağı maçta elbette zorlanacak. Galatasaray’ın en büyük problemi hücumda.

Hikmet Karaman: "Falcao'nun sakatlığı Andone için şans"

Hikmet Karaman: "Falcao'nun sakatlığı Andone için şans"

Galatasaray iyi pas yapan ve ceza sahasına gelen bir takım. Fakat; orada neticeyi alamıyorlar. Diagne, Mitroglou şimdi de Falcao. Galatasaray ofansif hattaki problemi çözemedi. Çözebilse farklı sonuçlar alırdı. Ayrıca Galatasaray’ın PSG ve Real Madrid maçlarında yenildi ama kötü oynamadı. Andone mesela fırsatları değerlendiremedi. Babel de iyi değildi. Andone sakatlandı, sonra vasat bir oyun sergiledi. İlk 45 dakikada çok hareketliydi sonra düşüş yaşadı. Andone performansını yükseltirse o özgüveniyle çok farklı şeyler yapabilir. Falcao’nun sakatlığı Andone için çok büyük bir şans oldu bence.