AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hıncal Uluç: 'Bu Galatasaray'dan bir şey olmaz'

İlk Yayınlanma : 20 Nis 2019 - 10:42 / Son Güncelleme : 20 Nis 2019 - 13:42

Hıncal Uluç: 'Bu Galatasaray'dan bir şey olmaz'
SABAH Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, Galatasaray'ı ve şampiyonluk gündemini değerlendirdi. Uğur Karakullukçu'nun sorularını yanıtlayan ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Uluç, Galatasaray'ın şampiyonluk şansını düşük bulduğunu söyledi. İşte Hıncal Uluç'un açıklamalarından dikkat çeken bölümler...
Fatih Terim'in yaptığı işi görüyorsunuz. Yedekleri bile yabancı. Mecbur kalmadıkça Türk oynatmayan bir yabancılar lejyonu... O adam da Galatasaray'a gelişi 10 milyon Euro olan (Diagne) ayağını sıkıya sokmuyor. Maç başı 20 bin Euro, 50 bin Euro alan adam, sakatlanınca 3 hafta oynamayacak olan adam o ayağını tehlikeye atar mı? Fatih hocam bunu anlayamadı.
2000 yılında gelmiş geçmiş en büyük kulüp zaferini kazanan, Real Madrid'in müzesinde yokken Türkiye'ye Avrupa Süper Kupası'nı getiren kadrosu baştan aşağı Türklerden kuruluydu. Hagi, Popescu, Taffarel... Kimdi bu 3 yabancı?
İspanya'da ve İtalya'da dikiş tutturamamış, "Ben futbolu bırakıyorum" diye Romanya'ya dönmüş Popescu... Yine İspanya ve İtalya'da dikiş tutturamamış, İtalya'da asansör takımlar denen Brescia, Perugia gibi 2. Lig'e düşüp çıkan takımlarda dahi tutunamamış Hagi ve futbolu bırakıp İtalya'da bir manastıra yerleşen ve o manastırın takımında santrfor oynayan Taffarel.
Bunları alıp Galatasaray ruhunu verdiği için Galatasaray Süper Kupa'yı aldı. O ruhla yetişen Galatasaraylıların iskelet olduğu Türk Milli Takımı da Dünya üçüncüsü oldu ki ben Dünya Kupası'nı kaçırdık dedim.
Fatih hocam nedense Türk oyunculara duyduğu nefret yüzünden güneşi balçıkla sıvayıp bu işleri yaparken sizin yaptığınız sayfa hakikaten güneş olabilir dedim ve altını çizdim, 'Fatih hocam bu sayfayı oku' diye...
Milli Takım'dan Galatasaray'a transfer olan Ömer şimdi nerede? Bu Ömer Bayram milli takımın ve o takımın yıldızıyken şimdi Galatasaray'ın 4. sol beki... Bu kabahat Ömer'in mi sence?
Ömer Bayram'ı bu kadar silen ve yok eden Fatih Terim'in kafasıdır. Selçuk'u yok ettiği gibi, Sinan'ı yok ettiği gibi... Türk kim varsa hepsini yok ettiği gibi.
Belhanda'nın ne olduğunu bütün gazeteler kabul etti. Belhanda başta tüm yabancı evlatlarını oynatmak için. Yabancılara rakip olacak herkesi yok etti.
Daha Fatih geldiğinde bir de Latovlevici vardı. 5. sol bek Ömer. Fatih döneminin beşinci sol beki... Kim oynadı derbide sol bekte? Linnes... Sağ bek oynatıyor, 5 tane sol bek varken. Düşünebiliyor musun zihniyeti?
Onun için bir kez daha söylüyorum, iyi ki bugün buraya geldin. Fatih Terim, Bülent Timurlenk'i ve onun yazısının çıktığı Sabah sayfasını okusun muhakkak...
He, bu Galatasaray'dan bir şey olmaz. Daha evvelki şampiyonlukları nasıl Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor altın tepsiyle sunduysa, bu sene de Başakşehir sunarsa ki zor görünüyor, anca öyle olabilir.
Yoksa Galatasaray'ın önündeki tüm maçlarını kazanması mucize olur. O mucize için belki VAR'a ve hakemlere bu kadar saldırıyorlar.