AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hıncal Uluç: ''Bülent Yıldırım Galatasaray forması giydi''

İlk Yayınlanma : 07 May 2019 - 20:26 / Son Güncelleme : 07 May 2019 - 23:26

Hıncal Uluç: ''Bülent Yıldırım Galatasaray forması giydi''

Hıncal Uluç, spor gündemini değerlendirdi. Galatasaray Beşiktaş derbisi hakkında konuşan usta gazeteci, Başakşehir ve Fenerbahçe’ye dair sözler de söyledi. 7 Mayıs akşamı A Spor’da yayınlanan 90’A programında konuşan Uluç’un açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde:

''Bana göre haftanın olayı...''

Bana göre haftanın olayı Türkiye’de hakemlik müessesesinin iflas etmesidir. MHK ile ilgili kimsenin dikkatini çekemedik ve bu rezaleti şampiyonluğu etkileyecek derbi maçında yaşadık. Her maçta bir hakem formsuz olabilir ama düşünün; perşembe günü komite hakemi açıklamadan tüm Türkiye hakemin Bülent Yıldırım olduğunda ittifak etmişlerdi.

Türkiye’de derbi yönetebilecek iki hakem var. Cüneyt Çakır UEFA tarafından Şampiyonlar Ligi’ne atanmıştı. Diğer hakeme bir şey olsa ne olacak? Ülkede bu ikiliden başka derbi yönetecek hakem yok. Bülent Yıldırım hata yapmadı, ilk 45 dakikayı Galatasaray forması giydi ve öyle yönetti.

Bu utanç verici yönetim, haftanın değil, yılların olayıdır. Türkiye’de kimin şampiyon olacağına hakemler karar vermiş, biz bilmiyoruz. MHK, 3-5 maç maç vermeyecek, Bülent Yıldırım sonra gene VAR’da.

''Bu hakemlere itimat yok artık''

Süper Lig’i yabancı hakemler bitirmelidir. Bunda ısrarlıyım. Özellikle aşağıda neler olabileceğinden şüpheliyim. Bir kişinin, sporcu ya da seyirci burnu kanarsa hesabını kimden soracağım? Bu hakemlere itimat yok artık.

Beğenmediğimiz Başakşehir’in Galatasaray’ı yenmesinden daha normal bir şey yok. Abdullah Avcı biraz aklını başına devşirirse bu sıfır Galatasaray’ı evinde yener ve feci yener. O zaman da şampiyon olur. Bu hakemler, artık geri kalan haftalarda maç yönetemezler.

Hakemlere artık kimse inanmayacak. Maç için hakemi bir kenara koyarsak, Şenol Güneş’in bu kadar kötü oynayan ve hiçbir silahı olmayan Galatasaray’a karşı çıkardığı korku dolu savunma takımı...Senin önüne altın halı serilmiş. Gökhan Töre'ye ihtiyacın varsa onu bile hazırlayacaksın. Çıkardığı kadro ile Galatasaray'ı yenemezsin. Beşiktaş hocası böyle olmaz. Bu Beşiktaş veya bir spor hocalığı değil.

''Sorumlu hakemden önce Şenol Güneş''

Fatih Terim kaç Türk futbolcuyu yok etti… Milli takım kaptanı Selçuk, Ömer, Emre dahil. Bu Galatasaray’a şampiyonluğu veriyorsa Beşiktaş, bunun sorumlusu hakemden önce Şenol Güneş. Şenol Güneş zaten gidiyor, yerine yeni bir hoca gelir. Akıllı bir transfer politikası geçirebilir Beşiktaş. Galatasaray'ın şampiyon olursa yapacağı bir şey yok. Seneye küme düşer. Seneye bu hakemler olmaz.

Şehir ve şehir insanı, Trabzonspor’un en büyük şansı. Trabzon kentinde saat 21’de yemek yemek kulübe telefon sebebi. O çocuklar İstanbul’a gelince sudan çıkmış balığa dönüyorlar.

Anadolu kültürü ve İstanbul kültürü farklı bir şey. Avrupa’ya gittim mi iyice değişiyor işler. Dedikleri parayı verirlerse Yusuf ve Abdülkadir gitsin  Daha büyük Trabzon’u yaratacak sabır artık Trabzon’da yok. Trabzonspor seyircisi eski seyirci değil.

Trabzon’un düzeninde senelerce bekleyecek bir durum yok. Ünal Karaman 3 maç kaybetsin kalacak mı kalmayacak mı görürüz. Kaç tane yönetim değişti.