AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hıncal Uluç: “Galatasaray'ın 11 yabancı ile oynaması midemi bulandırıyor"

İlk Yayınlanma : 12 Şub 2019 - 19:07 / Son Güncelleme : 12 Şub 2019 - 22:07

Hıncal Uluç: “Galatasaray'ın 11 yabancı ile oynaması midemi bulandırıyor"

Spor yorumcusu Hıncal Uluç, A Spor'da yayınlanan programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Uluç, Fikret Orman, Yıldırım Demirören, Diagne, Fatih Terim, Trabzonspor ve hakemler hakkında flaş açıklamalarda bulundu.

Uluç'un açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Yıldırım Demirören’le anlaşarak Şenol Güneş'i Beşiktaş'tan kurtardı"

Fikret Orman nefret ettiği Yıldırım Demirören’le anlaşarak Şenol Güneş'i Beşiktaş'tan kurtardı. Eskişehir antrenörü Fuat Çapa kendi takımından birini alarak eşit oynaması bana şövalye filmlerini hatırlattı. Günümüzde artık sportmen ruhu kalmadığı için şövalyece geldi bu hareket bana. Salt futbol olarak düşünürseniz maç fevkalade keyifli olabilecekken hakem kara bir şemsiye olarak örttü. Sadece hakem konuşacak duruma geldik gazetelerde yazacak yer kalmadı. Bu hakemlerle bu lig bitmez diye bizim kadar söyleyen olmadı.

"Bu benim midemi bulandırıyor"

Fatih Terim’in 11 yabancı ile oynaması ayrı konu bu benim midemi bulandırıyor. Galatasaray şampiyonda olsa mutlu olmuyor. Kenarda kimler otururken korkak dediğim Şenol Güneş’in oynattığı oyuna bak. Ucuz işlerle uğraşmasınlar dünyada bir çok milyarder var satsınlar Galatasaray’ı getirsinler bütün PSG’yi mutlu mu olacağız o zaman? Bu takım benim midemi bulandırıyor. Galatasaray’ın en çok topla buluşan adamları iki stoper çünkü birbirlerine atıyorlar topları bu yengeç futbolundan vazgeçmiş Galatasaray dikine oynuyor. 

"Diagne atılsaydı o maç neye dönerdi belli değil"

Trabzonspor’un lakabı olan fırtına gibi oynuyor Galatasaray. Trabzon tedbir alana kadar iş işten geçmişti. 20 kişi Trabzon sahasında oynadı Muslera hariç. Trabzonspor’un 4. kalecisi oynadı belli talimat vermişler bulduğunuzu vurun diye bağıra bağıra gol böyle gelir. Pasların büyük bölümü riskliydi. 3 pozisyonda Trabzonsporlu oyuncular kaptı topu. 2 net gol kaçırdı Trabzonspor Ünal hoca bu kadar kapanmayın bunların savunması tayyare diye düşünerek ileri takımı ileri çıkarttı. Diagne atılsaydı o maç neye dönerdi belli değil. Vermediği sarıya doğrudan kırmızı verse ancak tartışılırdı. Ne Ünal hocanın teslimiyetini ne Fatih hocanın cesaretini anlayabildik

"Belhanda’nın oynadığı futbol Sneijder’i tarif eden bir oyundu"

Belhanda’nın oynadığı futbol Sneijder’i tarif eden bir oyundu. Belhanda bu hale gelmesine Fatih Terim yardımcı olsaydı bu desteği genç Türklere verseydi ne olurdu diye düşünüyorum. Muslera’nın kurtarışı harikaydı demekki Taffarel’de işi ciddiye almaya başladı. Diagne Kasımpaşa’nın penaltı kaçırıcısıydı burda harika bir penaltı attı. Kaleci köşeyi bilse bile elinden bir şey gelmezdi. Penaltı kurtarılmaz kaçırılır. Yabancı yıldızların beş paralık değeri yok belki. Hürriyet görür diye sahibi Yıldırım Demirören çünkü görün bunu görün her hafta söyleyeceğim. Yıldızları görücez diye Pazartesi’yi beklerdik canla başla bide şu hale bak alay mevzu ediyorsunuz biraz gururunuz olsun.

"Medya Galatasaray’ı sevmez Fenerbahçe’yi sever"

Diagne resmen kendini atıyor. Her Avrupa maçını izlerim 50 tane penaltı yok çıkar. Yok demesi doğrudan hakeme hakaret Off gelirse o F ile başlayan küfüre hakemin yorumuna girer. Ben size her hafta 50 tane çıkartırım bunlardan Türkiye’de alışılmış şeyler bütün bunlar. Galatasaray maçında olduğu için konuşuluyor. Medya Galatasaray’ı sevmez Fenerbahçe’yi sever. Galatasaray’a şiddetle saldırı var bugün kopan bütün kıyametler Galatasaray’ın yolunu kesmek içindir. Ben 11 yabancılı takıma Galatasaray diye bakmadığım için inşallah keserler Galatasaray’da 11 yabancı çıkamaz. Başkanların şova ihtiyacı var. Hepiniz aynısınız (medya) başkanların oyunlarına koşa koşa gidiyorsunuz.”

"Hakem’den şikayet etme hakkı olmayan tek takım Fenerbahçe"

Hakem’den şikayet etme hakkı olmayan tek takım Fenerbahçe. Herkes arkasına baksın nerden geliyoruz nereye gidiyoruz. Fenerbahçe bu durumdayken bile bile düdük çalabilecek hakem yok Türkiye’de. Fenerbahçe’nin durumu şaka gibi geliyordu ama iş ciddileşmeye başladı. Takıma bakıyorum bu takımı geldiği zaman alıp 1 santim ileri götürecek kim var ? Galatasaray geçtiğimiz sene en çok golü duran toptan Serdar zamanı yemedi mi ? Serdar Fenerbahçe’ye gidince kafa vurmayı öğrenecek mi? Fenerbahçe’nin başında umut veren hoca var mı ? Benim Ersun Yanal’dan da transferlerden de umudum yok. Konyaspor maçından Fenerbaçe 3 puan alır mı ? Ersun Yanal dahi bunu diyemez. Konya, Fenerbahçe maçında bir kaza golü çok büyük dertler açabilir Fenerbahçe’nin başına. 

"Frey’i alabilcek bir kafanın Fenerbahçe’yi kurtarabilceğini düşünmüyorum"

Soldado atılmış 10 kişi kalmışsın maçı hareketlendirmen lazım Mehmet Ekici çok önemli adam sakatlandı. Moses’ı almasını anlıyorum. Tolgay’ın yerine Frey’i alabilcek bir kafanın Fenerbahçe’yi kurtarabilceğini düşünmüyorum. Slimani’yi alsa bile anlarım sonuçta santrafor. Sliman’nin kaçırdığı gollere bakın kale direklerini çiziyor bunun bir mantığı var. Frey’in mantığı şu: 10 kişi fazla geliyoruz Fenerbahçe’ye 9 kişi kalalım. Ayew’in çıkarken ki surat ifadesini çok net gördüm neden alındığını kimse anlamadı yerine giren Eljif’in böyle maçları kaldırabilecek bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Eljif yerine Valbuena’yı alırım. Hatta Alper orda otururken gencecik Eljif’in sırtına yük verilmesini anlamıyorum. Fenerbahçe bu kadrosu ve bu hocası ile ciddi durumda basın toplantısı, ikinci başkanını programlara gönderme ile kurtulmaz Fenerbahçe Ali koç Fenerbahçe’yi kurtaracağını söyledi ama yanlış yaptı.   ”

"Gazetelerin hepsi Yıldırım Demirören’in"

Gazetelerin hepsi Yıldırım Demirören’in bu ülkede futbol konuşuyoruz. Ne mutlu ki patronumuz değil. Ey Lucescu bizi eşşek mi zannediyorsun? Lucescu gibi adam işsiz kimse bakmazken Galatasaray’ın sevgili Dursun’u ile Yıldırım Demirören kapılarına gittiler. Anlaştılar bıraktılar diye kimseyi kandırmasınlar. Veririm paranı gönderirim Anadolu'da planlama yap derim neden parasını alıp gidecek ? Attı kazığı gitti. Şenol Güneş’i duyunca aman gitmesin dedim . Şimdi diyorum ki bu alınan karar gayet mantıklı bana sorarsan şuan Türkiye’nin en iyi hocasıdır. Elinde bir çok yıldız oyuncu dururken Dorukhan ve Güven gibi iki genç adamı sahaya sürdü. İşte Milli takımın hocası böyle olmalıdır. 

"Güneş Burak’ın kendisi dahil herkesin ihanet ettiği Burak’ı ben seni oynatırım dedi"

Terim 85’den sonra alıyor oyuncuları. 2000 Galatasaray’ını yaratan Terim bunu yapıyor. Fatih Terim olsa hayat boyu milli takım forması görmesi mümkün olmayan Burak Yılmaz var. Delikanlı adam genç günde iki kere antrenman yapıyor. Burak'ı dizginlemek kolay değil. Şenol Güneş Burak’ın kendisi dahil herkesin ihanet ettiği Burak’ı ben seni oynatırım dedi. Gençleri kazandıran Şenol Güneş hakkında ne dediysem hepsini dan dan kafama vurdu. Şenol Güneş şu anda Yıldırım Demirören’i kurtaracak tek adamdır. Şenol Güneş, Fikret Orman ondan nasıl kurtulmak istiyor biliyor bütün sezon laf sokmalarla geçti. Şenol Güneş gayet akıllı yönetti süreci teklif yok dedi. Beşiktaş’tan gidersem milli takıma giderim diyerek kapıyı açtı. Şenol Güneş mayıs ayında değil Arnavutluk maçından önce göreve gelmelidir. Beşiktaş’a zarar vermez bu durum. ”