AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hıncal Uluç'tan Burak Yılmaz'a ağır suçlama: Sahtekar!

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 14 Eki 2021 - 16:15 / Son Güncelleme : 14 Eki 2021 - 16:32

Hıncal Uluç, Burak Yılmaz'ı Letonya maçındaki hakemi kandırmaya yönelik hareketlerinden dolayı ağır sözlerle eleştirirken, Atatürk'ten alıntı yaptı. İşte detaylar...

Hıncal Uluç'tan Burak Yılmaz'a ağır suçlama: Sahtekar!

AJANSSPOR-HABER

Hıncal Uluç, Letonya maçının son anlarında kazandırdığı penaltıyla 3 puanı getiren Burak Yımaz'ı adeta topa tuttu. Ünlü yorumcu, Sabah gazetesindeki yazısında, milli futbolcunun hakemi kandırmaya yönelik hareketlerinden duyduğu rahatsızlığı ifade etti.

 

'Türk Milli Takımı kaptanlığına layık değil'

Burak hakkında "Sahaya futbol oynamak için değil, sahtekârlıklarını hakeme yutturmak için çıkmıştı sanki" ifadelerini kullanan Uluç, Yılmaz'ın milli takım kaptanlığına layık olmadığını da öne sürdü.

'Kuntz nasıl 90 dakika tahammül etti?'

Duayen gazeteci şu yorumda bulundu: "Alman hoca Kuntz'un o Burak'a 90 dakika nasıl tahammül ettiğini soran biri çıktı galiba skorcu medyamızda. Burak takımın en kötü, en etkisizlerinden biriydi. Ama asıl fenası, Türk Milli Takımı kaptanlığına layık değildi. Sahaya futbol oynamak değil, sahtekârlıklarını hakeme yutturmak için çıkmıştı sanki." 

'Burak 2 sarı karttan atılmalıydı'

Burak Yılmaz'ın hakemleri aldatmayı alışkanlık haline getirdiğini vurgulayan Uluç, "Gerçek bir hakem, onun bu sahtekârlıklarına 2 sarı kartı on defa çıkarırdı. İsveçli hakem göz yumdu da oyunda kaldı, sadece Kuntz tahammül ettiği için değil. Penaltı VAR'dan geldi. 

'İsveçli hakem de inanmadı'

İsveçli hakem, Burak'ın düşmelerini yutmaması gerektiğine inanmıştı çünkü. VAR davet etti. İsveçli ile biz de baktık ekrana. Penaltı penaltıydı. Karar doğruydu. Ama bir şey dikkatli gözlerden kaçmadı. Burak o penaltıyı almak için oynamıştı o pozisyonu. Topu değil, penaltıyı almak için. Ve bu defa başarmıştı" diye yazdı. 

'Burak zeki ve çevik ama...'

Hıncal Uluç görüşlerini şöyle noktaladı: "Ben bu kadar sahtekârlığa başvuran, topla değil hakemle oynayan birinin Türk gençlerine rol model olmasını hazmedemiyorum. Burak, Mustafa Kemal'in istediği 'sporcu' tarifindeki zekâya ve çevikliğe sahip. Ama ne yazık ki 'ahlaklı' değil. Sportmen değil yani. O zaman hem de Türk Milli Takım Kaptanı olmaya hakkı var mı? Burak kardeşim! Ya kendine geleceksin. Ya da birileri seni yola getirecek!"