Hırvatistan Milli Takımı, Zlatko Dalic İle Sözleşme Yeniledi

İsa Kethüda
18.03.2023 - 14:09 | Son Güncellenme: 18.03.2023 - 14:22

Hırvatistan Milli Takımı, bir dönem ismi Fenerbahçe ile de anılan Teknik Direktör Zlatko Dalic'in sözleşmesini uzattığını açıkladı. İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER

Hırvatistan Futbol Federasyonu, 30 Haziran 2024 yılında sözleşmesi sona erecek olan Teknik Direktör Zlatko Dalic'in kontratını yenilediğini duyurdu.

Dalic'in sözleşmesi 2026 yılına kadar uzatıldı

Federasyondan yapılan açıklamada, 56 yaşındaki başarılı çalıştırıcının sözleşmesinin 30 Haziran 2026 yılına kadar uzatıldığı belirtildi.

"Burada görev almak benim sahip olabileceğim en büyük onur"

İmza sonrası bir açıklama yapan Dalic, "Milli takımda bana desteğini esirgemeyen başkan Kustic ve tüm HNS'ye teşekkür ediyorum. Burada görev almak benim sahip olabileceğim en büyük onur, ve burada çalışmaktan dolayı büyük zev aldığımı sürekli olarak dile getirdim.

İlgini Çekebilir
Avrupa devi G.Saraylı yıldızın peşinde! Görüşmeler başladı...
Habere Git

"UEFA Uluslar Ligi'ni kazanmaya çalışacağız"

Haziran ayında UEFA Uluslar Ligi'ni kazanmaya çalışacağız ve gelecek yaz da Almanya'daki muhteşem Avrupa Şampiyonası'nın bir parçası olmak istiyoruz. 

Oyuncularımızla gerçekten harika işler çıkarıyoruz ve birlikte iyi çalışıyoruz. Hırvatistan milli takımının başına geçmekten daha güzel ve onurlu bir iş düşünemiyorum" şeklinde konuştu.

Yarı finalde Arjantin'e kaybettiler

Bilindiği üzere Hırvatistan Milli Takım, Katar'da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası yarı finalinde Arjantin'e 3-0 yenilerek kupaya veda etmişti.

İlgini Çekebilir
Fenerbahçeli yıldıza teklif geldi! Sezon sonu...
Habere Git

Dalic'in performansı

Başarılı çalıştırıcı Dalic, 2017 yılında Hırvatistan milli takımının başına geçmişti. Söz konusu bu süreçte 70 maçta görev alan Dalic, 38 galibiyet, 14 beraberlik ve 18 yenilgi ile 128 puan topladı ve maç başına da 1.83 puan ortalaması yakaladı. 

Senin için hazırladığımız haberler