AjanssporAjansspor uygulamasını indir

''Hizmet etmeniz gereken yer Türk futboludur''

İlk Yayınlanma : 02 Nis 2021 - 16:17 / Son Güncelleme : 02 Nis 2021 - 16:43

Son dakika spor haberleri... Beşiktaş, Süper Lig'de oynayacakları Kasımpaşa maçına hakem Halil Umut Meler'in atanmasıyla ilgili MHK'ye tepki gösteren bir açıklama paylaştı. Açıklamada 'Hizmet etmeniz gereken yer Türk futboludur' denildi.

''Hizmet etmeniz gereken yer Türk futboludur''

Beşiktaş, Süper Lig'in 32. haftasında oynayacağı Kasımpaşa maçına atanan Hakem Umut Meler ile ilgili tepkisini göstermeye devam ediyor.

'Sözde eşitlikçi davranıyor gözükmek adına..'

Siyah - beyazlılar, MHK'ye yönelik yaptığı açıklamada ''Şampiyonluk yarışındaki rakiplerimizin istemediği hakemleri bu haftaki atamalara kadar görevlendirmeyerek, yıllar boyunca onların taleplerine uygun hareket eden Merkez Hakem Kurulu’nun, Futbol A Takımımızın Süper Lig’in 32. haftasında Kasımpaşa ile oynayacağı maça, teamüllere aykırı bir şekilde geçtiğimiz hafta oynadığımız derbi maçımızı yöneten hakemi atarken; sözde eşitlikçi davranıyor gözükmek adına rakiplerimizin maçlarına da uzun süredir görevlendirmediği hakemleri atamış olması trajikomik bir olaydır.'' denildi. 

'Konu Beşiktaş olunca takındığınız tavır sizi cesur yapmaz'

Hakemlerin ceza unsuru olarak kullanıldığına şahit olduklarını belirten siyah - beyazlılar, ''Konu Beşiktaş olunca takındığınız tavır sizi cesur yapmaz; neye hizmet ettiğinizi ortaya koyar. Hatırlatalım; hizmet etmeniz gereken yer Türk futboludur, sergilediğiniz tavrın Türk futboluna hizmet etmediği ise aşikardır. Camialarla inatlaşmanın, futbol ortamını germenin yönetmeye çalıştığınız ülke futboluna yarar sağlamayacağını hatırlatmak isteriz.'' ifadelerine yer verdi.

Bu atamanın hakemi de baskı altına alacağının vurgulandığı açıklamada ''Şampiyonluğa emin adımlarla ilerleyen camiamızın; “önümüzü kesecekler” endişesini haklı çıkarırcasına yapılan bu uygulama, kişisel egoları tatmin etmekten öteye gitmeyeceği gibi maça atanan hakemi de günler öncesinden anormal bir baskı altına sokmuştur.'' sözleri yer aldı. 

Atamanın aynı zamanda her camiayı arahatsız edeceğinin altı çizilirken, ''Böyle bir atamanın sadece Beşiktaş’ı değil, her camiayı rahatsız edeceği açıktır. Bu bağlamda, taraflı tarafsız bütün futbolseverleri Kasımpaşa ile oynayacağımız maçı dikkatle takip etmeye davet ediyoruz.'' denildi. 

'Merkez Hakem Kurulu’na önerimiz şudur...'

Beşiktaş, Merkez Hakem Kurulu'na bir öneride bulunarak açıklamayı sonlandırdı:

''Bu atamayı neden yaptığınızın izah edilebilir bir tarafı olmadığı için açıklama yapamadığınızı biliyoruz. Merkez Hakem Kurulu’na önerimiz şudur; eğer niyetiniz halisane ise sezon sonuna kadar bütün maçlarımıza Halil Umut Meler’i atayınız. Biz Beşiktaş’ız! Şeref’imizle oynar, Hakkı’mızla kazanırız!''

Beşiktaş, MHK'den Halil Umut Meler için açıklama bekliyor

Merkez Hakem Kurulu'nun şampiyonluk yarışında liderlik pozisyonunda olan Beşiktaş'ın maçına üst üste ikinci defa Halil Umut Meler'i ataması Beşiktaş yönetimini kızdırdı. Yönetim, MHK Başkanı Serdar Tatlı'dan açıklama bekliyor.

MHK, Halil Umut Meler atasmasıyla ilgili resmi bir açıklama yapmayınca yöneticiler toplantı yaptı. Siyah-beyazlı yöneticiler bugün bir açıklama yapılmazsa MHK'yı istifaya davet edecek. 

Sergen Yalçın "Görmek istemiyoruz" demişti

Meler ile ilgili Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın da Fenerbahçe derbisinden sonra “Bu hakem arkadaş, rakibi oyuna ortak etmek için her şeyi yaptı. Daha önce bizim maçları yönetti. Kendisinden hiç mutlu değilim. Kendisini görmek istemiyoruz bir daha Beşiktaş maçında” diye konuşmuştu.