Gaziantep Teknik Direktörü Erdal Güneş Açıkladı! Günay Güvenç 2 Devin Radarında

Akın Ungan
07.06.2023 - 16:51 | Son Güncellenme: 07.06.2023 - 17:06

Gaziantep FK Teknik Direktörü Erdal Güneş, Günay Güvenç'in transferi hakkında konuştu. Güneş ayrıca Fenerbahçe'den Jorge Jesus'un Süper Lig sözlerine cevap verdi.

Gaziantep Teknik Direktörü Erdal Güneş Açıkladı! Günay Güvenç 2 Devin Radarında

AJANSSPOR HABER

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gaziantep FK'da teknik direktörlük görevini sürdüren Erdal Güneş, Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu oldu. Deprem felaketi nedeniyle ligden çekilen Gaziantep'i çalıştıran Güneş, Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'un, Süper Lig'in gerçekliğini tartıştığı açıklamalarına cevap verdi.

Günay Güvenç devlerin radarında

Ayrıca Erdal Güneş, tecrübeli file bekçisi Günay Günenç'in Türkiye'den iki büyük kulüp tarafından takip edildiğini duyurdu.

Yeni sezon hazırlıkları başladı

Erdal Güneş, "Ne yazık ki yaşanan deprem felaketinden sonra ligden çekilmek zorunda kaldık. Gaziantep FK olarak yeni sezonun planlamasına başladık, kamp yerlerini organize ettik" ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Galatasaray'dan Okan Buruk kararı: Opsiyon...
Habere Git

Maxim ve Markovic için teklif yok

Furkan Soyalp, Alexanderu Maxim ve Lazar Markovic'in transferi hakkında konuşan Güneş, "Beşiktaş'ın Maxim'e karşı bir ilgisi oldu ancak tarafımıza gelen resmi teklif olmadı. Lazar Markovic ve Furkan Soyalp için de herhangi bir teklif almadık" dedi.

"Galatasaray ve Trabzonspor ilgileniyor"

Erdal Güneş, başarılı kaleci Günay Güvenç'e Galatasaray ve Trabzonspor'dan ilgi olduğunu söyledi. Güneş, şunları kaydetti: "Günay Güvenç'le sık sık görüşüyorum. Günay'a Galatasaray ve Trabzonspor'un ilgisi var. Günay'la ilgilenilmesi de gayet normaldir. Lig bittikten sonra resmi girişimler olabilir; kulüp menfaatleri doğrultusunda oturup konuşulur"

Jorge Jesus'a cevap

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, daha önce yaptığı açıklamada "Ligin son maçı derbiye denk geldi. Deprem sebebiyle bazı maçlar oynanmadan kazanılıyor. Bu karar bu ligin gerçekliğinin tartışılırlığını yansıtıyor" diyerek tartışmalara yol açmıştı. Erdal Güneş, Portekizli teknik adamın sözleri hakkında konuştu.

İlgini Çekebilir
İşte Jesus'un yeni takımı
Habere Git

Güneş, "Jorge Jesus'a cevap vererek bir polemiğe sebep vermek istemem. Yaşanan büyük bir felaket var. 11 ilde yaşanan bir yıkım var. Yüzyılın felaketini futbolun merkezine koymak bana mantıklı gelmiyor. Biz o acıları yaşadık, belki uzaktan her şey normal gibi görünüyor ancak normal değil" şeklinde konuştu.

Erol Bulut'a teşekkür

Teknik direktörlük kariyerinde hedefinin Gaziantep FK'da başarılı olmak ve ileride ülkemizi yurt dışında temsil etmek olduğunu ifade eden Erdal Güneş, geçtiğimiz günlerde Championship ekiplerinden Cardiff City ile anlaşma sağlayan eski Gaziantep Teknik Direktörü Erol Bulut'a katkıları için teşekkür etti.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler