AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hollanda devinden dijital para atağı

Ajansspor Editör
Ramazan Dengiz
İlk Yayınlanma : 02 Tem 2021 - 18:41 / Son Güncelleme : 02 Tem 2021 - 18:52

Dış haberler... Hollanda Eredivisie ekiplerinden AZ Alkmaar, kripto para alım - satım platformu Bitcoin Meester'la sponsorluk anlaşması yaptı. İşte detaylar...

AJANSSPOR - DIŞ HABER

 

Kripto para girişimlerinin spor dünyasındaki yatırımları devam ediyor. Son olarak, Hollanda futbolunun köklü kulüplerinden AZ Alkmaar, Bitcoin Meester'la 3 yıllığına sponsorluk anlaşmasına vardı. Bu sayede, bireylerdeki kripto para farkındalığının artırılması amaçlanıyor.

Ödemeler Bitcoin'le

Şirketin CEO'su Mitchell Zandwijken basın toplantısında sponsorluk ödemelerinin belirli bölümünün Bitcoin'le yapıldığını açıkladı. AZ Alkmaar, bilançosunda Bitcoin'e yer veren ilk Hollanda ekibi olacak. Cointelegraph'daki haberde, kulübün profesyonel oyunculara Bitcon'le ödeme yapacağı iddia edildi. 

"Tanıştırmak istiyoruz..."

Toplumda kripto para farkındalığı yaratmak için bu sponsorluğa giriştiklerini belirten Zandwijken, “Spor ve özellikle futbol bizim için en stratejik pazarlar arasında. Bu anlaşmayla AZ taraftarlarını ve Hollandalıları kripto paralar ve Bitcoin Meester ile tanıştırmak istiyoruz.” dedi.

"Piyasa cazip görünüyor..."

AZ Alkmaar yöneticisi Michael Koster ise, Bitcoin ve kripto paralardaki yükselişi vurgulayıp: “Kripto para piyasası, son yıllarda kullanıcıların katlanarak büyümesiyle beraber patlama yaşıyor. Piyasa cazip görünüyor ancak yeni bir pazarda rehberliğe de ihtiyaç var. Herkes kripto paralara aşina değil ve Bitcoin Meester bu dünyadaki yeni kullanıcılara sorumlu bir şekilde rehberlik ediyor.” ifadelerini kullandı.