Hollanda Zaandam için sahur Vakti Ne Zaman Saat Kaçta Başlıyor Bitiyor? Bugün 18 Mayıs Pazartesi

18 Mayıs Pazartesi bugün Hollanda Zaandam Sahur vakti ne zaman başlıyor, Hollanda Zaandam Sahur vakti ne zaman bitiyor, 2020 sahur saati bilgileri haberimizde. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan takvime göre sahur ne zaman ve saat kaçta bitiyor? gibi aradıklarınıza bu haberden ulaşabilirsiniz. Ramazan-ı Şerif'in gelmesiyle birlikte sahur vakti merak içerisinde aranıyor. Hollanda Zaandam sahur vakitleri ile ilgili detaylar burada yer alıyor.
18 Mayıs 2020 16:15- Son Güncelleme - 18 Mayıs 2020 16:15
Google news abonelik
Hollanda Zaandam için sahur Vakti Ne Zaman Saat Kaçta Başlıyor Bitiyor? Bugün 18 Mayıs Pazartesi

11 ayın sultanı Ramazan'ın gelmesiyle birlikte sahur vakitleri merak içerisinde sorgulanıyor. Peki sahur vakitleri ne zaman, sahur ne zaman, sahur saat kaçta bitiyor, Hollanda Zaandam sahur kaçta 2020, sahur ne zaman yapılır, Hollanda Zaandam sahur saati Diyanet takvimi gibi detaylar da burada bulunuyor. Sahur vakitleri milyonlarca insan tarafından aranıyor. Hollanda Zaandam sahur vakitleri burada yer alıyor. Müslümanlar, İslam'ın 5 temel şartından olan oruç tutmak ibadetini gerçekleştirmek için gece belli vakitlerde sahura kalkıp, niyetlenmeden önce karınlarını doyururlar. Ardından niyet edip oruç tutuyorlar. Hollanda Zaandam sahur vakitleri ile ilgili aradıklarınız…

Hollanda Zaandam’da 18 Mayıs Pazartesi Günü Sahur Ne Zaman Yapılacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre 18 Mayıs Pazartesi günü Hollanda Zaandam’da sahur *1:42’a kadar yapılacak.

Hollanda Zaandam Namaz (İmsakiye) Saatleri - vakitleri

 • İmsak: *1:42
 • Güneş: 5:32
 • Öğle: 13:51
 • İkindi: 18:06
 • Akşam: 21:44

Corona Virüs döneminde oruç tutulacak mı? Nihat Hatipoğlu Ajanspor’a konuştu 

Ramazan Ayında Okunacak Dualar

 • "Allahım beni bağışla, bana merhamet et, rızanı kazandıracak işler yaptır, bana afiyet ve hayırlı rızık ver." (Müslim, "Zikir", 35)
 • Allahım, küçüklüğümde annem ve babam beni nasıl yetiştirmişlerse, şimdi de sen onlara rahmet et. (Isrâ Suresi, 24. Ayet)
 • Allahım! Ancak sana dayandık, içtenlikle yalnız sana yöneldik. Dönüş de ancak sanadır. Ey Allahım! Bizi, inkâr edenlerin zulmüne uğratma. Bizi bağışla. Ey Allahım! Şüphesiz sen mutlak güç sahibisin, hüküm ve hikmet sahibisin. (Mümtehine Suresi, 4-5. ayetler)
 • "Ey Rabbim! Bana bir hikmet bahşet ve beni iyi kimseler arasına kat. Sonra gelecekler arasında beni doğrulukla anılanlardan kıl. Beni Naim cennetinin vârislerinden eyle. (Şuara Suresi, 83-86. ayetler)
 • Ey Allahım seni sevmeyi, sevdiklerini sevmeyi ve sevgine ulaştıracak işleri nasip etmeni senden dilerim. Ey Allahım sevgini bana, nefsimden, ailemden ve soğuk sudan daha sevgili kıl. (Tirmizî, "Dua", 73)

Orucu Bozan Şeyler Nelerdir?

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu başkanlığı sayfasında orucu bozan şeyler şu şekilde ifade ediliyor:

Orucun temel unsuru, yeme, içme ve cinsel ilişkiden uzak durmak, nefsi bunlardan mahrum bırakmak olduğu için, oruçlu iken bunlar ve bu anlama gelecek davranışlar orucu bozar. 

 • Yemek ve içmek, yenilip içilmesi mûtat olan her şeyi kapsamı içine alır. 
 • Sigara, nargile gibi keyif veren tütün kökenli dumanlı maddeler ile uyuşturucular ve tiryakilik gereği alınan tüm maddeler oruç yasakları kapsamına girer (İbn  bidîn, Reddü’l-muhtâr, III, 386-387). 
 • Her ne sebeple olursa olsun, ağızdan alınan ilaçlar da aynı hükme tabidir.

James Harden - En İyi Oyunlar | NBA 2015/16 - 2019/20