Hollanda'da sesler yükseliyor! Ajax'a destek...

4 Nisan 2020 15:33- Son Güncelleme - 4 Nisan 2020 15:43
Google news abonelik

Belçika’nın sezonu son haliyle tescil etmesinin ardından gözler diğer ülkelere çevrildi. Hollanda’da Ajax’ın bu yöndeki çağrısına iki kulüpten destek geldi.

Belçika’da sezon son haliyle tescil edilmiş, bu durum UEFA’nın tepkisini çekmişti. Ancak bu yönde görüş belirten kulüpleri sayısı artıyor.

Ajax Sportif Direktörü Marc Overmars, Hollanda Futbol Federasyonu’nun ligi 3 Ağustos’a kadar bitirmeyi planladığını açıklamasının ardından, “ Para neden şu anda halk sağlığından daha önemli” demiş ve liglerin olduğu gibi tescil edilmesini istemişti.

Lider Ajax’la aynı puanda ancak averajla ikinci sırada bulunan AZ Alkmaar da Ajax’a destek veriyor. Sportif Direktör Robert Eenhoorn, “Şu andaki koronavirüs durumunu bir hayli endişe verici buluyoruz ve sezonun seyircisiz bir şekilde tamamlanması fikrini anlamsız buluyoruz. Ayrıca virüsün yayılımıyla ilgili hala belirsizlik var” ifadelerini kullandı.

PSV Sportif Direktörü Toon Gerbrands da, “Sezonun yeniden başlaması için mantıklı bir gerekçe bulamıyoruz” dedi.

Feyenoord beklemekten yana!

Feyenoord ise bekleyip önümüzdeki haftalardaki gelişmelere göre bir yol haritası çizilmesi gerektiğine inanıyor. Sportif Direktör Mark Koevermans, “Tamanlanmamış bir sezon futbolcular ve taraftarlar için tatmin edici olmaz” görüşünde.

26 haftası geride kalan Eredivisie’de puan durumu şu şekildeydi:

1- Ajax: 56 puan (-1 maç)

2- AZ Alkmaar: 56 puan (-1 maç)

3- Feyenoord: 50 puan (-1 maç)

4- PSV: 49 puan

AJANSSPOR