AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Hükmen mağlubiyet cezası verip kulüpleri oradan da mı vuracaklar?"

İlk Yayınlanma : 17 Kas 2020 - 15:09 / Son Güncelleme : 17 Kas 2020 - 15:22

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, hakem kararları, Avrupa Ligi'ndeki hedefleri, Kerem Atakan Kesgin ve Mert Hakan Yandaş hakkında konuştu. İşte detaylar...

"Hükmen mağlubiyet cezası verip kulüpleri oradan da mı vuracaklar?"

Demir Grup Sivasspor'da teknik direktör Rıza Çalımbay gündeme dair özel açıklamalarda bulundu.

"Psikolojik olarak bıkkınlık başladı"

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Rıza Çalımbay, "İnsanlar zaten Covid-19 belasından korunmaya çalışıyor. Bir de takımlara hükmen mağlubiyet cezası verip, kulüpleri bir de oradan mı vuracaklar? Ben bu konuyu anlayabilmiş değilim. TFF böyle bir karar alırsa bence yazık olur. Sonuçta oyuncular bilerek hasta olmuyor. Bizimle oynayan tüm takımlar avantajlı. Biz üç günde bir maça çıkan bir takımız. Avrupa Ligi ve Süper Lig maçları oynuyoruz. Galatasaray 7 günde 1 maça çıkarken, biz 7. günde 3. maçımıza çıkmıştık. Bu şartlar altında bir de hazırlık maçı oynayamazdık. Milli Takıma giden oyuncularımız var. Hakan Arslan belinden iğne oldu. 4 gündür yatıyor. Milli arada hafif sakatlığı olanları iyileştirmeye çalışıyoruz. 22 günde 7 maça çıkacağız. Oyuncularım 3 günde bir maça çıkıyor. Psikolojik olarak bıkkınlık başladı." ifadelerini kullandı ve ekledi:

'Hakemler korktu'

"Ben hakemleri eleştirmiyorum. Ben sadece doğruları söylüyorum. O pozisyonlar gerçekten penaltı değilse çıksın açıklasınlar. Pozisyonların üçü de penaltı. Hakem arkadaşımız penaltı vermeye korktu. Biz onlara saygı duyuyoruz. Onlar da bize saygı duysun. Yüzde bir milyonluk penaltıya bile VAR'a gidiyor. Zaten yoğun bir dönemden geçiyoruz, yıpranıyoruz. Bir de hakem faktörü ile uğraşıyoruz."

Avrupa Ligi yorumu

"Avrupa Ligi'nde şansımız devam ediyor. Karabağ deplasmanından kazanarak dönmek istiyoruz. İnşallah bu maçı İstanbul'da oynarız. Bizim için ufak bir avantaj olur. Kazanmaktan başka bir seçeneğimiz yok. Benim tek korkum sakatlık. Sakatlık sorunu yaşamazsak biz bu gruptan çıkarız. "

'İki oyuncu transfer edeceğiz'

"Ara transfer sezonunda iki tane oyuncu alacağız. Avrupa Ligi'ndeki duruma göre transfer yapacağız. Bütçemize göre hareket eden bir kulübüz. Maliyeti yüksek oyuncular alamıyoruz. Güçlü ve alternatifli bir kadrosu olmayan bir takım Avrupa Ligi'nde hedef kovalayamaz."

'Mert Hakan Fenerbahçe'de oynayacaktır'

"Mert Hakan Yandaş futbolu çok seven bir futbolcu. Ben Mert Hakan'ın Fenerbahçe'de oynayacağını düşünüyorum. Kendi başarısı ile oralara gitti. Çok çalışarak o formayı üzerine geçirecektir."

'Altyapıdan oyuncu çıktı da ben mi kadroya almadım?'

"Avrupa Ligi maçlarında kadromuzda altyapıdan oyuncuların olmadığına dair eleştiriler alıyoruz. Altyapıdan oyuncu çıktı da ben mi kadroya almadım? Villareal 18-19 yaşında oyuncularla maça çıkıyor. Biz de genç oyuncularla oynamak isteriz ama oyuncu yok ki. Altyapıdan gelmiş birisiyim. Oraları çok iyi bilirim. Altyapıdan oyuncu alıp oynatmayı da çok severim. Bu işler kolay değil ki. Keşke altyapıdan iyi oyuncular çıksa da para harcayıp transfer yapmasak. Altyapıdan oyuncu çıkması için altyapıya destek verilmesi gerekiyor. İyi antrenörler konu O zaman iyi oyuncu gelir. Kapasitesi yetersiz oyuncuları neden kadromuzda tutalım?"

Atakan Kesgin'e övgü dolu sözler

"2000 doğumlu Kerem Atakan Kesgin'i aldık. İnşallah yakında oynatacağız. Kesinlikle ileride çok iyi bir futbolcu olacak. Bu çocuk çok büyük sakatlık yaşadı. Bağları koptu. Biraz daha güçlenmesini bekliyoruz. Hemen alalım oynatalım ile olmuyor. Zamana ihtiyacı var. İnsanlar bilmeden yorum yapıyorlar. Jorge Felix de sakat olduğu için oynamıyor. Sivasspor'a iyi şeyler verecek, altyapı hocalarımızın bize tavsiye ettiği her futbolcuyu da alır incelerim."