Hulusi Belgü'den flaş açıklama: 'Aziz Yıldırım kulübü bölen bir isim'

30 Mart 2018 15:53- Son Güncelleme - 30 Mart 2018 15:53
Google news abonelik

Fenerbahçe Kongre Üyesi ve eski başkan adaylarından Hulusi Belgü flaş değerlendirmelerde bulundu. Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Emrah Karalinç'in sorularını yanıtlayan Belgü, disipline verilmesiyle ilgili konuşurken Fenerbahçe'deki seçim sürecine dair de değindi.

Aziz Yıldırım'ın her türlü muhalefetten çekinip korktuğunu belirten Belgü, "Beni, Barış Ertül'ü ve Murat Aşık'ı disiplin kuruluna vermişler. Bunun sebebi ise sosyal medyada yazdıklarımızmış. Bazı üyelerin aidatlarının ödendiğini söylediğim ve başka bir takım paylaşımlarım için bu işlemi başlatmışlar. Avukatıma verdim, tebdirli mi tebdirsiz mi göreceğiz. Disiplin Kurulu bakalım nasıl bir karar verecek. Gerçi ben Aziz Yıldırım'ın talimatıyla karar vereceklerini düşünüyorum." dedi.

Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'yi böldüğünü savunan Hulusi Belgü sözlerine şöyle devam etti: "Kendine destek olanları yanına çekiyor ve muhalefet olanları ise uzaklaştırmaya çalışıyor. Yani kulübü bölüyor. Bunun tam tersi Ali Koç kulübü birleştiren bir insan, herkesi kapsayıcı bir şekilde konuşuyor."

"Ben merak ediyorum, Ali Koç'a oy vermeyecek üyelerin ne gibi bir mazereti gerekçesi var? Ali Koç bütün kamuoyunun desteğini almış durumda ve ben başkan seçileceğini düşünüyorum."

Fenerbahçe Spor Kulübü, eski başkan adaylarından ve genel kurul üyesi olan Hulusi Belgü'yü disiplin kuruluna sevk etti. Belgü sosyal medya hesabından ‘Değerli başkan beni ihraç etmek için disiplin kuruluna vermiş, ne diyelim bir ölür, bin diriliriz. Korkunun ecele faydası yok. Fenerbahçe sağolsun!' ifadelerini kullanarak, disiplin kurulunun sevk kağıdını paylaştı.