Ajansspor.com yenilenen arayüzü ile test yayınına başlamıştır...

Hürser Tekinoktay'dan yapılandırma ve Sinan Vardar açıklaması

14.07.2019 13:40 - Son Güncelleme -
Hürser Tekinoktay'dan yapılandırma ve Sinan Vardar açıklaması

2019'un Mayıs ayında Beşiktaş'ın yapılan seçimlerde aday olduğunu açıklayan ve Fikret Orman'a kaybeden Hüseyin Tekintoktay, finansal borçların yapılandırması ve Sinan Vardar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 Tekinoktay'ın sosyal medya paylaşımları şu şekilde:

Ziraat Bankası borçlanması ile ilgilidir. 1-Mevcut görevi ve 3. Dönemi hukuken 2,5 yıl sonra bitecek yönetime; Ziraat Bankası Genel Müdürlüğünce 2 yılı anapara ödemesiz, 5 yıl vadeli borç ödeme sözleşmesinin BJK Genel Kurul kararı alınmadan imzalanması ‘Etik’ değildir.

2-Ziraat Bankası Genel Müdürü her hangi bir özel şirkete veya bir kişiye kredi vermiyordur. Yapılan bu kredi/ borç yükümlülükleri kamuyu ilgilendiren ve seçimle göreve gelip geçici süreyle imza yetkisi verilen kişilerle imzalanmaktadır.

3-Sayın genel müdürün en azından(!) 5 yıllık ödeme planını eşit taksitlerle yapılandırması gerekirken; 7,5 yıllık görev süresince borç stokunu 5 misline çıkartanlara, bu ve ilave edecekleri borçları başka dönemlere orantısızca ötelemeye imkan veriyor olması doğru değildir.

4-Yapılan bu borç anlaşma detaylarının şeffaf ve net bir şekilde açıklanması tüm camiaya ve kamuya karşı bir sorumluluktur. Aksi takdirde denetleme kurulunun olağanüstü genel kurul toplantı çağrısı yapması zorunluluk arz edecektir

Sinan Vardar ile ilgili ihraç kararına istinaden...

1-Sayın Başkan 2014 yılında birlikte daha kuvvetli olacağız dediniz... Sinan Vardar’ın hem oğlu ile hem de şirketi ile anlaşma yaptınız.

2- Hemen arkasından, Sinan Bey’in oğlu ile aynı yönetimde, aynı yağmurun altında, beraber ıslandınız, beraber yürüdünüz, beraber üzüldünüz.

3- Bir iki yıl sonra babasının, 2 dakikalık bir eleştirisine; “Yıldırım Demirören zamanında nerdeydiniz” diye başlayıp 20 dakika süreyle sevgiyle konuşulması gereken bir makamdan, sert bir üslupla, tatsız bir tarzla cevap verdiniz...

4- Oysa o kürsüde; Biz sizden mahkeme tespitli Genel Kurula yalan söyleyip üyeleri kandıran, Beşiktaş’a maddi ve manevi zarar verenlerin ihracını talep etmiştik. Siz ise; Her fırsatta “Herşeyi ‘O’ yaptı” dediğiniz kişinin ihraç talebini oylamaya bile sunmadan es geçtiniz.

5- Şimdi ise; Yalçın Karadeniz, Şeref Nasır gibi hayatlarını Beşiktaş ile geçirmiş(Eski sporcular ve diğer Beşiktaşlılar dahil) kişiler gibi Sinan Vardar’ı da disipline verip ihraç kararı almışsınız. Oysa biz Beşiktaşlıları değil Metal-İş’çileri dışarı çıkartmanızı bekliyorduk

6- Sayın Başkan, Eleştirilere karşı tüm medya güç ve kürsüleriyle cevap verme imkanlarını kullanıyorken; “Şanlı Tarihimizde” hiç bir zaman eşi görülmemiş kınama ve ihraç kararları sizin döneminizde duraksamadan, bolca hatta seri halinde oluyorsa bu işte bir sorun vardır.

7-Umarım tüm kurullar ile birlikte bu sorunu gözden geçirip Beşiktaş’ın azaltılarak değil çoğaltılarak büyütülmesi için yeni bir dönem açılmasına öncü olursunuz. Sevgi ve Saygılarımla

AJANSSPOR

Zlatan Ibrahimovic'ten floos dansı

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up