Hüseyin Çimşir: ''Bu işler bugünden yarına değişecek işler değil''

Trabzonspor Teknik Dirketörü Hüseyin Çimşir, kupada oynadıkları Erzurumspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.
13 Şubat 2020 23:18- Son Güncelleme - 13 Şubat 2020 20:19
Google news abonelik
Hüseyin Çimşir: ''Bu işler bugünden yarına değişecek işler değil''

Trabzonspor, 5-0 kazandığı ilk maçın rövanşında BB Erzurumspor'u deplasmanda 4-1 mağlup etti ve yarı finale yükseldi. Maçın ardından Bordo- mavili takımın teknik direktörü Hüseyin Çimşir, açıklamalarda bulundu.

Müsabakanın değerlendirmesiyle sözlerine başlayan Çimşir, “İlk maçın vermiş olduğu bir avantaj vardı. Bu maçın az süre almış, aramıza yeni katılmış veya hiç oynamamış arkadaşlarımızı görme açısından iyi bir maç olduğunu düşünüyorum. Hem onlar için hem bizim onlar hakkındaki fikirlerimizi daha net görebilmek için çok faydalı bir müsabaka oldu. Özellikle maçın ikinci yarısı. Ortaya koymuş oldukları mücadeleden, arzu ve istekten dolayı bizleri son derece mutlu ettiler. Galip gelerek turu atladık” dedi.

''Bu işler bugünden yarına değişecek işler değil''

Bir basın mensubunun defansif diziliş üzerine yönelttiği soruya ise Çimşir, “Maçlarda bazı sistemleri deneyebiliriz ama şu an için aklımda çok olan bir sistem değil 3’lü defans sistemi. Bugün maç itibariyle, hem de üç oyuncumuzu Hosseini, Costa ve Messias’ı görme açısından böyle bir sistem denedik. Dönem dönem başarılı olduğumuz anlar oldu. Ama bu işler bugünden yarına değişecek işler değil. Bir iki antrenmanla bunu ne kadar oynayacağız, orası biraz soru işareti. Kısa vadede üçlü defansla ilgili bir planım yok. Bugün sahadaki birçok oyuncumuz ilk kez oynadılar. Arkadaşlarıyla beraber uyumları, antrenman durumları ve maç eksiklerine rağmen beklediğimden daha iyi gördüğümü söyleyebilirim” diyerek yanıt verdi.

Öyle bir gol kaçırdı ki! Boş kale...