• Diğerleri

Hüseyin Üneş: "Alt liglerin başlangıç tarihi..."

3 Mayıs 2020 22:43- Son Güncelleme - 3 Mayıs 2020 22:47
Google news abonelik

Büyükşehir Belediye Erzurumspor başkanı Hüseyin Üneş, A Spor'a özel açıklamalarda bulundu. İşte Ajansspor'un sizler için derledikleri...

AJANSSPOR

"Ekonomik durumlar daha ciddi bir noktaya geldi"

Dün gerçekleştirilen toplantı hakkında konuşan Hüseyin Üneş: "Dün yapılan toplantı hakkında ortada büyük bir bilgi kirliliği var. Türk futbolu uzun bir süredir ekonomik anlamda bazı sıkıntılar çekiyordu. Bu sıkıntıların üstüne bir de salgın hastalığın eklenmesiyle birlikte durum daha ciddi bir noktaya geldi. Dün yapılan toplantıda TFF'ye hem geçmişten gelen, hem de salgın hastalığın yarattığı sıkıntıları dile getirme fırsatımız oldu. Sayın Nihat Özdemir bizleri dinledi ve notlarını aldı. Bu yüzden kendisine teşekkür ediyorum."

"Dün yapılan toplantıda liglerin oynanması ya da oynanmaması yönünde bir karar alınmadı. Ancak toplantının ana maddelerinden bir tanesi de liglerin oynayıp, oynanmaması hakkında bizim düşüncelerimizdi. Genel olarak alt liglerde bulunan takımların fikirleri liglerin oynanmaması yönünde. TFF 1. lig için yarı yarıya bir görüş ayrılığı olsa da, 2. ve 3. liglerde neredeyse tüm takımlar oynanmaması istiyor."

"Bizce erken bir tarih..."

Liglerin başlangıç tarihinin erken olduğunu düşünen Üneş: "Biz en son maçımızı 13 mart tarihinde oynadık. Bugün planlanan ise 13-14 Haziran gibi liglerin başlatılması. Ancak biz şimdi 2 sezon öncesi kamp geçirmek zorunda kalacağız. En az 5-6 hazırlık karşılaşması da oynamak zorunda kalacağız. Sezona hazır bir şekilde başlamamızın yolu bu. Şimdi biz yaklaşık 90 gün ara vereceğiz, Erzurumspor olarak biz Türkiye'nin en doğusunda yer alıyoruz. Futbolcularımda Türkiye'nin çoğu illerinde yaşıyorlar. Bu oyuncuların liglerin başladıktan sonra, şehir değiştirmeleri lazım. Ancak şu an bir seyahat yasağı var. Bu oyuncuların Erzurum'a gelmesi mayıs sonu, haziran başını bulabilir. Biz haziran başında takımı toplasak, 13-14 haziran'da nasıl hazır olacağız? 13 günlük bir hazırlıkla sezona devam edicez. Oyuncuların psikolojik tarafına girmiyorum bile. Bu sebeple biz Erzurumspor olarak bu tarihin erken olduğunu düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Bu gol nasıl kaçar