"Yıldız futbolcu işini yapar, şov değil"

Antalyaspor'un deneyimli futbolcusu Nuri Şahin, kulübün sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. milli futbolcu, pek çok teklif gelmesine karşın huzurlu kalmak için Kırmızı-Beyazlı kulübü seçtiğini söyledi.
26 Eylül 2020 15:48- Son Güncelleme - 26 Eylül 2020 19:07
Google news abonelik

Antalyaspor'un yıldız futbolcusu Nuri Şahini kulübün Youtube hesabına özel açıklamalarda bulundu. Antalyaspor'a transferinden hedeflerine kadar pek çok konu hakkındaki soruları yanıtlayan Nuri Şahin, Türk futboluna katkı sağlamak istediğini söyledi.

Nuri Şahin'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Werder Bremen ile yolları ayırmaya karar verdiğimde futbolumun son 3-4 yılınu ülkemde geçirmek istemiştim. Benim için en iyisi Antalyaspor oldu. Bu kararı verdiğim için mutluyum. Antalyaspor'u tercih etmemdeki ana sebep huzur. Huzur istiyorum, ailem için en iyi kararı vermek istiyorum. Başkanımızla ve Tamer Tuna ile görüştükten sonra hemen karar verdim. En hayırlı yerin Antalya olacağına karar verdim."

"Başkanla görüşünce karar verdim"

"Ben önce futbolcu olarak katkı vermek için buradayım. Önümüzdeki yıllarda Türk futboluna da katkı vermek için görüşmeler yaptık. Yapacak çok işler var. Genç oyunculara yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Ali Şafak Öztürk Başkanımızla görüştüğümüzde onların da benimle aynı düşüncede olduğunu görünce kararımı verdim.

Çok yetenekli futbolcularımız var. Ben de genç oyuncuların yollarından geçtim. Onların neler hissettiğini biliyorum."

"Yurtdışında böyle tesis yok"

"Yurtdışında böyle tesis yok"

Yurtdışında böyle bir tesis yok. Real Madrid'de biraz vardı ama diğer kulüplerde tesisleşme yoktu. Tesislere hayran kaldım. Nasıl bir potansiyelin olduğunu görünce çok şaşırdım.

Yıldız futbolcu yorumu

"Türk futbolu çok aşama kaydetti. İnsanlar kimin yıldız olduğunu, kimin şova dönük oynadığını geç olsa da anladı. Yıldız futbolcu, işini yapandır. Şov yapan değil.
Milli Takım çok iyi bir jenerasyon kazandı. Altyapıdan Çağlar, Cengiz gibi genç oyuncular çıktığı sürece, Antalyaspor'da da Bünyamin Balcı, Doğukan Sinik gibi oyuncular çıktığı zaman ülkemiz iyi noktalara gelecek. Sabırlı olmak lazım."

Sosyal medyayı sevmiyor

"İstesem sosyal medya üzerinden çok para kazanabilirim. Sesimi daha farklı duyurabilirim ama bunlar benim yapım değil. Taraftara şov yapmak için paylaşım yapmak benim karakterime uygun değil. Futbolu çok seviyorum. Kitap okuyorum. Çok basit bir hayatım var."

"Profesyonel futbolcu örnek olmalı"

"Profesyonel futbolcu örnek olmalı"

Profesyonel futbolcu, sadece futbolcu değildir. Futbolcu; örnektir. Futbolu çok seven bir ülkede futbolcu sadece futbolcu değildir. Bu sorumluluğun farkına varması lazım. Bizim saha içerisinde ettiğimiz bir küfür ya da hakeme verdiğimiz bir tepki kötü örnek olabiliyor. Hepimiz hata yapıyoruz, yapacağız da ama bu hatalardan dersler çıkarmalıyız. Sosyal medya öyle bir kıvama geldi ki artık çok tehlikeli. Sporcu olarak çok iyi kullanmalıyız.

"20 gol, 20 asist sözü veremem"

Taraftara 20 gol, 20 asist sözü hiçbir zaman vermedim. Ben buraya yatıp, paramı kazanayım sonra gideyim diye gelmedim. Antalyaspor'a, ülke sporuna nasıl katkı sağlarım diye buraya geldim. En önemlisi, saha içerisinde nasıl katkı sağlayabilirim bunlara bakıyorum. Antalyaspor, kendine çok güzel bir yol çizmiş. Elimden geleni her zaman yapacağım. İyi niyetimden şüphe duymasınlar. İnşallah güzel günler görürüz. Türk futbolunu fethetmeye geldim diyemem ama takım olarak çok güzel işler yapacağımızdan emin olabilirler.

Kadın futbolcudan artistik gol