AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İbrahim Toraman’dan çarpıcı Beşiktaş ve Avcı sözleri...

İlk Yayınlanma : 20 Eki 2019 - 08:42 / Son Güncelleme : 20 Eki 2019 - 11:42

Beşiktaş'ın unutulmaz futbolcusu İbrahim Toraman'dan gündeme dair açıklamalar geldi. Toraman; Beşiktaş, Abdullah Avcı, Milli takım hakkında konuştu.

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan İbrahim Toraman, "Süper Lig'de bazı takımlar sürpriz çıkış yakaladı. Bu görüntü Anadolu takımları açısından iyi. Büyük takımların sistemlerini oturttuğunu düşünmüyorum." ifadelerini kullandı ve ekledi:

Milli takım yorumu

"A Milli Takımımızı, futbolcu kardeşlerimizi ve Şenol Güneş'i tebrik etmek lazım. Bunun daha öncesine bakmak lazım. Bu yapılanmayla gelinen bir durumdur. Bu yapılanma Lucescu'yla başladı. Şu anda enerjisi yüksek bir takım oluşturuldu. Çağlar ve Merih çok iyi oyuncular. Milli takım iyi ikili yakaladı. Milli Takımımızın az gol yemesin en önemli sebebi takım savunmasıdır. Özellikle son Fransa maçında takım boyu kısalmıştı, defansı iyi yapan bir takım olmuştuk. Milli Takımımızın hızlı çıkan oyunculara ihtiyacı var. Cengiz Ünder gelirse takımımız daha da iyi olacaktır."

'Türkiye'ye karşı ön yargı var'

"Futbolcularımızın asker selamı vermesine tepki gösterenlere anlam veremiyorum. Türkiye'ye karşı ne yazık ki ön yargılı davranıyorlar. Milli Takımımız başarılı bu başarı gölgelenmemeli. Ülke olarak bütün zorlukları aşacağımızı düşünüyorum. Önemli olan bizim birlik ve beraberliğimiz."

'Beşiktaş'tan iyi ayrılabilirdim. Bunun zararını gördüm'

"Beşiktaş'ta seçim süreci var. Kim başkan olursa olsun umuyorum Beşiktaş'a daha iyi hizmet eder. Ayrılış şeklinde kırgınlık olmuştu. Ben, Beşiktaşlı İbrahim Toraman'ım. Takımımıza sevdamız hiçbir zaman bitmiyor. Beşiktaş'tan daha iyi ayrılabilirdim. Bunun zararını gördüm. Şahıslar gelip geçici önemli olan Beşiktaş'tır."

'Abdullah Avcı'nın iyi futbol oynattığını düşünmüyorum'

"Futbolun içerisinde olan insanlar olarak futbolumuza hizmet etmek isteriz. Fakat kimseden bir beklentim yok. Merih Demiral, Mert Çetin ve Çağlar Söyüncü'yü çok beğeniyorum. Bizim ülkemizde bir dönem söylem vardı, 'Futbolcu çıkmıyor' nasıl futbolcu çıkmaz? Doğru antrenör ve doğru yapı varsa 80 milyonluk ülkemizden birçok oyuncu çıkar."