Mauro Icardi Sakat Mı? Erden Timur Canlı Yayında Konuştu

İsa Kethüda
03.10.2022 - 15:51 | Son Güncellenme: 03.10.2022 - 17:58

Galatasaray haberleri... Süper Lig takımlarından Galatasaray Sportif A.Ş Başkanvekili Erden Timur, Mauro Icardi ve Yusuf Demir hakkında konuştu. Detaylar.

AJANSSPOR-HABER

Galatasaray Sportif A.Ş Başkanvekili Erden Timur, eşi Wanda Nara için Arjantin'e gittiği iddia edilen Mauro Icardi ve Türk statüsü durumu tartışılan Yusuf Demir hakkında Beyaz Futbol'a değerlendirmelerde bulundu.

İlgini Çekebilir
Yunus Akgün muradına eriyor! Menajeri açıkladı
Habere Git

Icardi'nin adalede gerilme var

Timur, "Okan hoca söyledi zaten. Çarşamba günü adalede gerilme vardı sonra da antrenmanda yine benzer bir şey oldu. Okan hoca da söyledi son dönemde yaşadığı bir şey olduğu için zaten mental olarak da bir şey yok. 

"Komik, yıpratmaya çalışıyorlar diye düşünüyorum"

Yok bir de adale sıkıntısı olunca ondan yani diğer şeylerin hepsi yani ne diyeyim. Yani hiçbir şey yok. Komik yani, inanmak da istemiyorum ama insanlar böyle şeyleri çıkararak bir şey yapmaya, yıpratmaya çalışıyorlar diye düşünüyorum.

"Mata da gitti, zaten Bay haftamız"

Milano'ya gitti, şimdi Arjantin'e gitti... Herkes Milli Takım arasında, Mata da gitti tekrar geldi. Şimdi Bay haftamız var. 3 gün maç oynanmayacak. Mata da Manchester'a gidecek zaten 3 gün izin verildiği için ayrıca bir de son anda geldiği için eşyalarını topluyorlar. 

"Icardi'nin mevcut ailesel şeyi için gitti"

Icardi'nin mevcut ailesel şeyi için gitti. Mata da gidiyor bu normal yani. İzin verdiğinizde insanlar ülkesine gider. Bilerek çıkartılıyor ve hakikaten bizim aramızdan mı çıkıyor bilmiyorum ama öyleyse çok üzücü bir şey. 

"Biraz anlamakta zorluk çektiğimi ifade edebilirim"

Herkesin dönem dönem sorunları olabiliyor, ailesinde de. Bu sadece sporculara özgü bir şey değil, herkeste olabiliyor. Zaten transferde her zaman şunu planlamak gerek bence, çünkü yüzde yüz başarılı olmak tabii ki, yaparsınız edersiniz muhakkak uyum da olacak, kısmet faktörü de olacak ama başarılı olunamadığı zaman ben bugün bu oyuncuların hepsinin başarılı olacağına inanıyorum. Zaten öyle olmazsa almazsınız ama en ufak bir şeyde olmadığında o yüzden kısa kontratlar minimum bedeller onlar olsun ki olmadığında hem bütçenizden kısıtlı bir para vermiş olun hem olmuyorsa 3-4 yıl yapmamış olursanız biz zaten stratejiyi ona göre koyduk. On gün olan bir insan ile ilgili bu kadar tevatür şey konuşuluyor. Biraz anlamakta zorluk çektiğimi ifade edebilirim. Tek başına gitmiş olsa hadi diyeceğim ki yanlış anlaşılıyor. Evet, herkes şu an tatile gidiyor, zaten Bay haftamız" dedi.

"Hedef tabii ki şampiyonluk"

Kısa vadedeki hedefler hakkında değerlendirmelerde bulunan Timur, "Kısa vadedeki hedef tabii ki şampiyonluk. Galatasaray'ın Türkiye şampiyonluğunu hedeflemediği bir yıl olamaz zaten. Çok detaylı ve uzun vadeli yani uzun vadeli derken futbola göre uzun vade yoksa işdünyasında ortak vade deniyor. Öyle bir planlama. Avrupa şampiyonluğu için bugün gelinen nokta Türk futbolunun gelir durumuna baktığınızda yine Türk futbolunun yabancı oyuncuların, iyi oyuncuların burayı tercih etme durumuna baktığınızda tercih etmeme de diyebiliriz o yüzden Türk futbolunun belli oranda yükselmesi gerekiyor. O yüzden biz diyoruz muhakkak hangi takım olursa olsun kendi takımını düşünürken aynı zaman Türk futbolunu da nasıl yükseltirim diye düşünmesi hepimizin herkesin tüm futbol paydaşlarının diyeyim gerçekten böyle olması lazım. Bir de Avrupa şampiyonluğu, bu sene Avrupa'da oynasaydık da böyle bir şeyi diyemezdik onu bir anda demek biraz umut tacirliği olur diyeyim. O yüzden Avrupa şampiyonluğu hedefi herkesin inanması gerekiyor. Herkes inanarak, camia bir olarak olması gerekiyor. Belli bir dönemde başarısızlık olacak muhakkak. Kimsenin kişisel hesaplar yapmayarak tamamen buna konsantre olarak buna inanarak değerlendirmesi buna inanarak mücadele etmesi gerekiyor ki orta vadede Avrupa şampiyonluğu gelsin" diye konuştu.

"Mesele Yusuf değil, mesele Galatasaray meselesi değil"

Yusuf Demir'in Türk statüsü durumu hakkında da konuşan Timur, "Bunu sadece Yusuf bazında da düşünmemek gerekiyor. Yusuf gibi bir sürü oyuncu var. Mesele Yusuf değil, mesele Galatasaray meselesi değil. Mesele, orada Türk olan, Türk vatandaşlığı olan bir sürü çocuğumuz var. Ve Anayasa'nın da 10. maddesine de aykırı, Anayasa'nın Çalışma Hakkı maddesine de aykırı. Bununla ilgili birçok şey var. 

İlgini Çekebilir
Türkiye’ye özel kural: Devre arası 20 dakika!
Habere Git

"Başka ülke vatandaşı İtalya'ya gidince İtalyan olarak oynuyor"

Bu çocuklar Türkiye'ye geldiği zaman sizin kanalınızda veya başka bir yerde çalışsa direkt çalışabiliyor. Böyle olunca çalışma izni alması gerekiyor. Orada bir aykırılık var. Bizim oyuncularımızdan İtalyan pasaportuna sahip olan oyuncular aynı zamanda başka ülke vatandaşı ama İtalya'ya gidince İtalyan olarak oynuyor. Başka ülkelerde de böyle Avrupa'da çift pasaportu varsa o şekilde oynuyor. Avusturya Milli Takımı'nda oynamasa Türk Milli Takımı'nda oynasa Avusturya'da Avusturya vatandaşı olarak oynayacak. Yani bunu böyle uygulayan nadir ülkelerden biriyiz. Dolayısıyla bunun bir çözüme kavuşması gerekiyor" ifadelerini kullandı. 

Senin için hazırladığımız haberler