Mauro Icardi ve Cenk Tosun'un pozisyonlarında penaltı var mı? Eski hakemler yorumladı

Akın Ungan
04.03.2024 - 00:03 | Son Güncellenme: 04.03.2024 - 00:42

Süper Lig'de Galatasaray, Beşiktaş deplasmanında 1-0 kazandı. Eski hakemler Deniz Çoban, Bülent Yıldırım ve Bahattin Duran derbideki penaltı tartışmalarını yorumladı.

Mauro Icardi ve Cenk Tosun'un pozisyonlarında penaltı var mı? Eski hakemler yorumladı

AJANSSPOR HABER

Trendyol Süper Lig'in 28'inci haftası dev derbiye sahne oldu. Beşiktaş, Tüpraş Stadyumu'nda Galatasaray'ı konuk etti. Ligde şampiyonluk yarışı veren Galatasaray, zorlu deplasmanda 1-0 kazandı.

Eski hakemler tartışmalı pozisyonları yorumladı

Maçta Necip Uysal'ın elle müdahalesinde ve Omar Colley’in Mauro Icardi’ye müdahalesinde penaltı kararının verilmemesi, Cenk Tosun’un yerde kaldığı pozisyonda devam kararı ve Omar Colley'in kırmızı kart gördüğü pozisyon tartışma yarattı. Eski hakemler Deniz Çoban, Bülent Yıldırım ve Bahattin Duran, Bein Sports'ta yayınlanan Trio programında derbinin tartışmalı pozisyonlarını yorumladı.

Necip Uysal’ın elle müdahalesinde penaltı çıkmaması doğru mu?

Bahattin Duran: Necip Uysal'ın elleri bağlı ve dirseğinin konumu hiç değişmiyor. Burada penaltı söz konusu değil.

Bülent Yıldırım: Burada bir ihlal durumu oluşmamış.

Deniz Çoban: Penaltı olmadığı gayet net.

İlgini Çekebilir
Dev derbi Galatasaray'ın
Habere Git

50’ Colley’in Icardi’ye müdahalesinde penaltı var mı?

Bahattin Duran: Dikkatsiz müdahaleden penaltı.

Deniz Çoban: Icardi önde topa hamle yapma şansı var. İlk olarak üstten bakınca anlamadım, dikkatli bakınca gördüm. Sol ayağa temas var, ben penaltı olduğunu düşünüyorum. Dikkatsiz bir müdahale olduğu için bu pozisyona VAR müdahale edemez.

Bülent Yıldırım: Futbolun içinde bir müdahale bana kalırsa penaltı yok. Hakemin kararına saygı duyuyorum.

53’ Cenk Tosun’un yerde kaldığı pozisyonda devam kararı doğru mu?

Bahattin Duran: İlk olarak Cenk'in kendini abartılı attığını düşünüyordum. Ancak Köhn topla oynamış ama eliyle Cenk'i sarmış. Cenk abartılı hareket yapıyor ama Köhn'ün hareketi faul. Bu bir penaltı. Halil Umut Meler göremedi. Bu yüzden bence devam ettirdi.

Bülent Yıldırım: Köhn'ün topla oynaması ihlal yapmadığı anlamına gelmez. Cenk çok abartılı düştüğü için de hakemi yanılttı. Ayrıca hakem doğru açıda değil. Bu pozisyon net bir penaltı.

Deniz Çoban: Cenk iki tur dönmüş. İsterse sekiz tur dönsün. Önemli olan Cenk'in hareketini kısıtlayacak eylem var mı? Cenk dönebilse, top koşu yoluna gidiyor ve ikinci bir hamle şansı var. Benim için bu bir penaltı.

85’ Colley’in kırmızı kartı doğru mu?

Bülent Yıldırım: Hakem yine şanssız yakalandı. Doğru açıdan göremedi. Colley'in gelişi ciddi faul. Bu ayağın illa çapraz bağları koparması gerekmez. VAR bunu inceledi. Bu pozisyon net kırmızı. Sahada hakem vermeliydi. Barış sol ayağını çekmeseydi, sol ayağı kırılırdı.

Bahattin Duran: Tehlikeli bir hareket. Hız ve sürat var. Tabanı tam olarak oturmuyor. Bu hareket sahada kırmızı.

Deniz Çoban: Kırmızı kart dememek gibi bir şansım yok. Rakip oyuncunun güvenliğini tehlikeye atıyor.

Senin için hazırladığımız haberler