AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Igor Tudor'un maaşı şaşırttı!

İlk Yayınlanma : 24 Ara 2019 - 13:05 / Son Güncelleme : 24 Ara 2019 - 13:10

Türkiye’de bir dönem Galatasaray ve Karabükspor’u çalıştıran Igor Tudor, Hırvatistan'ın köklü kulüplerinden Hajduk Split ile anlaşmaya vardı. Hırvat teknik adamın maaşı ise dikkat çekecek cinsten. Tudor Galatasaray’da ne kadar kazanıyordu? Split’te ne kadar kazanacak? İşte detaylar…

Igor Tudor’un maaşı şaşırttı

Hırvatistan'ın köklü kulüplerinden Hajduk Split, bir dönem Türkiye'de Galatasaray ve Kardemir Karabükspor'u çalıştıran teknik direktör Igor Tudor ile anlaştı. Yeni görevine önümüzdeki ay başlayacak deneyimli teknik adamın, alacağı ücret hayretle karşılandı.

Tudor sadece 250 bin Euro kazanacak

Skorer'in haberine göre; Tudor, Hajduk Split'te sadece yıllık 250 bin euro kazanacak. Bu rakam Galatasaray'daki ücretiyle karşılaştırılınca ortaya büyük bir fark çıktı.

Galatasaray’da kazancı 1.5 milyondu

Igor Tudor, iki sene önce başında olduğu sarı-kırmızılı ekiple yıllık 1.5 milyon euro'ya anlaşmıştı. Hajduk'taki kazancının, bu rakamın 6'da 1'i olması dikkat çekti.

Udinese'de yıllığı 600 bin euro'ydu                               

Galatasaray ile yollarını ayırdıktan sonra gittiği İtalya'da ise bu iki rakamın ortasında bir kazancı vardı. Igor Tudor'un Udinese'deki yıllık maaşı 600 bin euroydu.