Yeni Malatyasporlu Doğukan Emeksiz ve Arda Şengül Sözleşmeyi Feshetti

İsa Kethüda
15.02.2023 - 10:06 | Son Güncellenme: 15.02.2023 - 13:43

TFF 1. Lig'den çekilen Yeni Malatyaspor, Doğukan Emeksiz ve Arda Şengül'ün sözleşmesini feshettiğini açıklayıp vefasızlıkla suçladı. Emeksiz'den cevap

AJANSSPOR-HABER

Ülkeyi sarsan 7.7 büyüklüğündeki Kahramanmaraş merkezli depremden sonra hakları saklı kalmak şartıyla Spor Toto TFF 1. Lig'den çekilen Yeni Malatyaspor Kulübü, Doğukan Emeksiz ve Arda Şengül'ün sözleşmesini feshettiğini duyurdu. Kulüp, iki oyuncuyu vefasızlıkla suçladı. Doğukan Emeksiz ise cevap vererek, sürecin depremle ilgisi ollmadığını kaydetti.

Ahmet Eyüp Türkaslan'ın üzüntüsü

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada ilk olarak, "İlimizde yaşanan deprem sonrasında çok büyük bir afetin içerisinde kaldık. Futbolcumuz Ahmet Eyüp Türkaslan'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık ve bu süreçte ligden çekilme kararı aldık" hatırlatması yapıldı.

Bu vefasızlığı asla unutmayacağız

Açıklamada, "13.02.2023 Pazartesi günü ödemesi yapılacak olan ancak deprem dolayısıyla geciken ödemeleri beklemeyen Doğukan Emeksiz Arda Şengül, kulüplerine ve bu şehre büyük bir vefasızlık yaparak, sözleşmelerini tek taraflı olarak feshettiler. Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımız olan şu dönemde yaptıkları bu vefasızlığı asla unutmayacağız" denildi.

İlgini Çekebilir
Lazar Markovic, Trabzon'da
Habere Git

Sosyal medyadan duyuruldu

Yeni Malatyaspor Kulübü, sözleşmesini tek taraflı fesheden iki oyuncuya dair açıklamasını sosyal medya hesabından da bu şekilde duyurdu.

Doğukan Emeksiz'den Yeni Malatyaspor'a cevap

Sözleşmesini fesheden ve kulüp tarafından vefasızlıkla suçlanan oyunculardan biri olan Doğan Emeksiz de sosyal medya hesabından cevap verdi. Emeksiz, aylırık sürecinin depremden önceye dayandığına vurgu yaptı: "Belirtmek isterim ki, ülkemizde yaşanan deprem felaketinden 1 ay önce yasal hakkımı kullanarak kulübün üzerine düşen yükümlülüklerini yerine getirmesini, aksi halde sözleşmemi feshedeceğime yönelik ihtarname gönderdim."

Başkan Ahmet Yaman tehdit etti

Emeksiz, tehdit edildiğini savunarak, "İhtarnameden haberdar olan kulüp başkanımız bana ağza alınmayacak küfürler etti ve kadro dışı bırakacağı konusunda tehdit etti. Ben sükunetimi koruyarak işimi yapmaya devam ettim. Kulübüm verilen 30 günlük süre içerisinde yükümlülüklerini yerine getirmedi. Buna rağmen yaşanan deprem felaketi nedeniyle kulüp başkanı Ahmet Yaman'ı arayarak sezon sonuna kadar kulübümde kalıp bir kuruş bile almadan sezon sonuna kadar savaşacağımı söyledim. En doğru kararın bu olacağını düşündük" dedi.  

Kulüp devam etse ayrılmazdım

Emeksiz, fesih gerekçesinin ise kulübün ligden çekilmesi olduğunu söyledi: "Gelinen süreçte Yeni Malatyaspor'un ligden çekileceğini bildirmesi ve bunun kesinleşmesi nedeniyle fesih hakkımın son gününde fesih hakkımı kullandım. Eğer Yeni Malatyaspor lige devam etseydi, kesinlikle sözleşmemi feshetmeyecek ve orada sezonu tamamlayacaktım. Aynı zamanda takım ligden çekildiği için üç ayı kalan sözleşmem otomatik olarak sona erdi. Bu nedenle Yeni Malatyaspor'un yapmış olduğu karalama kampanyasından dolayı son derece üzgün olduğumu belirtmek isterim."

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler